The change – jak wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły rynek nieruchomości?Zbliża się Property Forum 2022 – największa konferencja branży nieruchomości komercyjnych

The change – jak wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły rynek nieruchomości?Zbliża się Property Forum 2022 – największa konferencja branży nieruchomości komercyjnych
Możliwość komentowania The change – jak wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły rynek nieruchomości?Zbliża się Property Forum 2022 – największa konferencja branży nieruchomości komercyjnych została wyłączona, 07/09/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Finansowanie nieruchomości, rentowność biznesu czy bezpieczeństwo inwestycyjne – to jedne z kluczowych tematów, o których będą dyskutować prelegenci i uczestnicy tegorocznej edycji Property Forum, której hasło przewodnie brzmi THE CHANGE.  Organizowana już po raz 12.  przez Grupę PTWP, największa w Polsce konferencja biznesowa skierowana do firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, odbędzie się w hotelu Sheraton Grand Warsaw w terminie 19-20 września br.

Wydarzenie obejmuje dwa dni dyskusji, wystąpień i prezentacji z udziałem ponad 100. wyjątkowych prelegentów z Polski i ze świata. Szefowie firm i eksperci rynku nieruchomości w ramach Property Forum 2022 będą poszukiwać odpowiedzi na to, w jaki sposób przygotować biznes na nową przyszłość oraz wyzwania gospodarcze, geopolityczne, technologiczne, środowiskowe i społeczne. 

– Nie da się ukryć, że pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wywarły znaczny wpływ na rynek nieruchomości. Dlatego też hasło tegorocznej edycji Property Forum – THE CHANGE – nie jest przypadkowe. Wydłużające się łańcuchy dostaw, deficyt gruntów, nowe prawo, podatki i Polski Ład – to wszystko skutkowało ogromnymi zmianami w funkcjonowaniu branży. Rozmowy o nowej rzeczywistości i rozwiązaniach, które pomagają się w niej zaadaptować, a także o pojawiających się możliwościach i tworzonych na ich potrzeby strategiach – tego możemy spodziewać się po zbliżającym się wydarzeniu – mówi Robert Posytek, redaktor naczelny PropertyNews.pl, współautor programu Property Forum 2022.

– Przez dwa dni na uczestników czekać będzie ponad 20 inspirujących sesji. W towarzystwie największych inwestorów, deweloperów, ekspertów z Polski i zagranicy, przedstawicieli banków i instytucji finansujących oraz samorządów, poruszone zostaną tematy, które w ostatnim czasie miały największy wpływ na rynek nieruchomości – dodaje Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktorka naczelna Propertydesign.pl, współautorka programu Property Forum 2022.

Wszystko o rynku biurowym, handlowym, magazynowym i hotelowym. Jaka przyszłość czeka przestrzenie biurowe w Polsce? Kiedy centra handlowe odrobią straty po lockdownach? Czy branża zyska na onshoringu? Dlaczego inwestorzy decydują się na budowę w parków handlowych zamiast wielkomiejskich galerii? Czy mixed-use jest kluczem do komercyjnego sukcesu i przyszłością projektów? Jakich regulacji potrzebuje PRS? Czy Polaków będzie jeszcze stać na własne mieszkanie? Oprócz odpowiedzi na te pytania, podczas konferencji zaprezentowane zostaną dane z różnych sektorów, takie jak np. raport CSR i ESG na rynku nieruchomości w Polsce.  Odbędą się również wystąpienia liderów branży, dotyczące planów i strategii przodujących firm.

– W tym roku wydarzenie podzielone zostanie na kilka działów tematycznych poświęconych m.in.: rynkowi, innowacjom, inwestycjom, działaniom ESG i HR. 

Udział w debatach w charakterze prelegentów potwierdzili już m.in. Tomasz Buras, CEO Savills Poland, Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, prezes SARP, architekt, partner, członek zarządu APA Wojciechowski, Renata Kinde-Czyż, prezes Metro Properties, Przemo Łukasik, właściciel Medusa Group, Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Renata Osiecka Managing Partner AXI IMMO, Kestutis Sasnauskas CEO Eastnine AB, Dominik Sołtysik prezes, dyrektor generalny Orbis, Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Dopełnieniem konferencji będzie Gala Property Forum 2022, zaplanowana po zakończeniu pierwszego dnia – 19 września br., podczas której wręczone zostaną statuetki dla finalistów dwóch konkursów. Pierwszy z nich to Prime Property Prize 2022, w ramach którego w 12. kategoriach nagrodzone zostaną firmy, projekty i osoby, które wywarły znaczący wpływ na rozwój całej branży. Po raz pierwszy Jury przyzna również nagrody za strategie ESG i projekty PRS. 

Drugi z konkursów – PropTech Festival 2022 – to natomiast pole do popisu dla twórców innowacyjnych technologii, w jego ramach zarówno młode start-up’y, jak i firmy z wieloletnim doświadczeniem, będą miały możliwość zaprezentować się oraz nawiązać kontakt i ewentualną współpracę z szefami oraz przedstawicielami największych firm na polskim rynku.

Udział w wydarzeniu możliwy jest zarówno stacjonarnie, jak i online. Rejestracja na Property Forum 2022 trwa do 16 września br., wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.

Organizatorem konferencji jest Grupa PTWP, wydawca m.in. PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na wydarzenie pod adresem: www.propertyforum.pl.

Omnie Katarzyna Maciak