Szukasz nowego adresu? Odwiedź Targi Mieszkań i Domów

Szukasz nowego adresu? Odwiedź Targi Mieszkań i Domów
Możliwość komentowania Szukasz nowego adresu? Odwiedź Targi Mieszkań i Domów została wyłączona, 07/09/2018, przez␣, w␣deweloperzy, lokalne, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

W najbliższy weekend 8 i 9 września jest jeden adres, pod którym powinni znaleźć się wszyscy poszukujący nowego domu czy mieszkania. Hala nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. To tu rokrocznie odbywają się Targi Mieszkań i Domów. Jak pokazują ubiegłe lata, zainteresowanie imprezą nie słabnie, bo i chętnych do kupna nowego lokum jest wciąż bardzo dużo.

 

Targi Mieszkań i Domów to nie tylko impreza dla poszukujących wymarzonego mieszkania na własne potrzeby ale i dla tych, którzy myślą o bezpiecznej inwestycji w nieruchomość pod wynajem. Będzie z czego wybierać. Na targach swoją ofertę przedstawi przeszło 150 wystawców.

Co nas czeka na MTP?

Odbywająca się w najbliższy weekend impreza wystawiennicza to nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą deweloperów czy premierowymi inwestycjami ale i szansa do skorzystania z targowych rabatów i promocji. Ponadto organizator zapewni wiele wydarzeń towarzyszących, którymi z pewnością warto się zainteresować. Jednym z nich będzie odbywająca się pierwszego dnia targów uroczysta gala wręczenia nagród prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka w 2. edycji konkursu „Architectus civitatis nostrae” – „Budowniczy naszego miasta”. Tegoroczna edycja nagrodzi dokonania inwestorów nie tylko w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Po raz pierwszy docenione zostaną inwestycje w obiekty usługowe oraz działania na terenach zdegradowanych.

Warto też zajrzeć do strefy seminariów i porad związanych z faktami i mitami przy wynajmowaniu mieszkań. Strefa organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”. Do dyspozycji targowych gości będą eksperci z zakresu finansów, najmu i zakupu nieruchomości. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Będzie plac zabaw, malowanie twarzy, kącik plastyczny i zabawy sportowo – edukacyjne.

 

Co zaprezentują wystawcy?

Najważniejsze dla odwiedzjących Targi Mieszkań i Domów jest to, że w jednym miejscu mogą sprawdzić co aktualnie buduje się w Poznaniu. Tutaj bowiem deweloperzy prezentują najlepsze swoje inwestycje oraz nowości. Także firma Monday Development, deweloper od lat realizujący inwestycje w stolicy Wielkopolski, podczas wrześniowej edycji targów prezentuje dwa swoje najnowsze projekty. – Na Winogradach ruszyła budowa osiedla Nowych Kosmonautów. Wszyscy zainteresowani mieszkaniami w tej lokalizacji mogą na naszym stoisku obejrzeć makietę osiedla oraz zapoznać się z ofertą dostępnych lokali. Inwestycja składa się z trzech budynków, w których łącznie znajdą się 344 mieszkania – jest więc w czym wybierać. Choć to dopiero początek budowy, osiedle już cieszy się sporym zainteresowaniem – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development – Na targach prezentujemy również inwestycję Zielony Sołacz Tarasy. Zespół trzech kameralnych budynków ze względu na swą nietuzinkową lokalizację zyskał wielu sympatyków – 70 proc. lokali zostało już sprzedanych. Klucze do mieszkań w tej inwestycji przekażemy mieszkańcom już w połowie przyszłego roku – dodaje.

Na poznańskiej imprezie targowej swoją ofertę zaprezentuje również firma Akropol Inwestycje – Dla poszukujących mieszkań w atrakcyjnej cenie w Poznaniu mamy ofertę lokali przy ul. Jasielskiej, gdzie własne mieszkanie można kupić już za 5390 zł za mkw. Ci, którzy chcą zamieszkać blisko centrum powinni zapoznać się z inwestycją przy ul. Chlebowej. Mamy tam funkcjonalne lokale dwu- i trzypokojowe – mówi Marcin Lisiecki, Dyrektor Sprzedaży Akropol Inwestycje – Poszukujący więcej życiowej przestrzeni mogą być natomiast zainteresowani naszą ofertą domów bliźniaczych i szeregowych na terenie aglomeracji poznańskiej w takich lokalizacjach jak Luboń, Komorniki, Wiry czy Biedrusko – dodaje.

Tuż pod Poznaniem swoje inwestycje realizuje również firma Skaland – Jesienna edycja targowa będzie wyjątkowa dla naszych klientów, ponieważ zaprezentujemy aż pięć kompleksów mieszkaniowych. Dotychczasową ofertę mieszkań i domów w zabudowie szeregowej uzupełniliśmy o niedostępny dotychczas wariant zabudowy bliźniaczej. Tym samym w naszych zasobach klienci mogą znaleźć aż siedem różnych typów lokali – mówi Olga Pietrzak z firmy Skaland –  Wybór jest pokaźny, obok tak popularnych inwestycji jak Świerkowa Polana III czy Osiedle Nowe Koninko, na szczególną uwagę zasługuje systemowo zaprojektowane Osiedle Nowina w Dachowej, które swoim mieszkańcom oferować będzie takie udogodnienia jak przedszkole na terenie osiedla, prywatny plac zabaw czy wiaty garażowe – dodaje.

 

Hala targowa będzie dostępna dla odwiedzających w sobotę i niedzielę od 10 do 17. Z myślą o rodzinach organizator przygotował udogodnienia w postaci biletu rodzinnego w cenie 20 zł. Bilety można nabyć w kasach lub przez internet. Więcej szczegółów znajduje się na stronie organizatora.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych