Rynek mieszkaniowy w Polsce potrzebuje nowych regulacji

Rynek mieszkaniowy w Polsce potrzebuje nowych regulacji
Możliwość komentowania Rynek mieszkaniowy w Polsce potrzebuje nowych regulacji została wyłączona, 28/09/2012, przez␣, w␣mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, Uncategorized

Z początkiem października czekają nas najprawdopodobniej zmiany limitów cen mieszkań w Programie „Rodzina na Swoim”. Nowe dane zaczną obowiązywać w październiku.

Rosnąca popularność programu Rodzina na Swoim sprawia, że kłopot ze zmianą warunków kredytów z dopłatami dotyka coraz większą rzeszę osób. Tylko w lipcu banki podpisały na takie kredyty ponad 3,6 tys. umów. Jak zmienią się limity? Trudno jest to dziś przewidzieć. Na razie jednak nie widać wzmożonego zainteresowania programem „Rodzina na swoim”.
Z danych Banku Gospodarstwa Krajowego wynika, że w tym roku co miesiąc wpływało średnio ok. 3, 2 tysiące wniosków o dofinansowanie.
Wysypu wniosków o dopłaty można się spodziewać pod koniec roku. Wówczas można liczyć na największy wzrost zainteresowania.  Koniec programu najprawdopodobniej nie oznacza jednak braku dopłat do mieszkań. Obecnie minister budownictwa pracuje nad projektem ustawy o społecznych grupach mieszkaniowych, która jest przedmiotem konsultacji społecznej. Oferta skierowana będzie do osób, które mają środki własne w wysokości  30-50 proc., a nie mają zdolności kredytowej. Po wpłaceniu wkładu uczestnicy programu spłacaliby koszty budowy mieszkania w czynszu. Miejmy nadzieję, że nowe regulacje z początkiem roku wejdą w życie, ponieważ rynek mieszkaniowy w Polsce bardzo ich potrzebuje.

Omnie Green House Development

Green House Development to warszawska firma deweloperska, która z powodzeniem działa od wielu lat na stołecznym rynku. Obecnie realizuje dwie inwestycje na Białołęce „Apartamenty Wiślane” przy ulicy Odkrytej 58 i inwestycję Premium Point przy ulicy Hanki Ordonówny ( róg Topolowej). W najbliższym czasie planuje kolejne realizacje w Warszawie, m.in. w Wilanowie, a także w innych miastach Polski, w Krakowie i Poznaniu. Głównym celem, jaki stawia sobie Green House Development, jest oferowanie Klientom komfortowych mieszkań w korzystnej cenie. Dlatego podczas realizacji inwestycji firma korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych i najlepszych materiałów. Spółka współpracuje ze kreatywnym zespołem architektów, co gwarantuje nowoczesną stylistykę i wysoką funkcjonalność inwestycji. Nad realizacją projektów czuwa zespół wykwalifikowanych profesjonalistów z dużym doświadczeniem w budownictwie.