Certyfikowana inwestycja Panattoni Park Tricity South II gotowa do odbioru

Certyfikowana inwestycja Panattoni Park Tricity South II gotowa do odbioru
Możliwość komentowania Certyfikowana inwestycja Panattoni Park Tricity South II gotowa do odbioru została wyłączona, 07/09/2022, przez␣, w␣Uncategorized

Dekpol Budownictwo zakończył realizację nowej hali w Będzieszynie dla dewelopera Panattoni. Budynek magazynowo-biurowy o powierzchni ok. 50 tys. mkw. wraz z kompletną, niezbędną infrastrukturą ma docelowo stać się miejscem pracy dla nawet 2 tysięcy osób. Obiekt dedykowany będzie dystrybucji towarów Grupy LPP – największego producenta odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Nowa hala w Będzieszynie będzie pełniła funkcje magazynowe oraz administracyjne.
W ramach kubatury ponad 600 tysięcy metrów sześciennych powstała nie tylko imponująca przestrzeń do magazynowania towarów, ale także część socjalno – biurowa. Budowa objęła również realizację łącznika pomiędzy sąsiadującymi halami. W najbliższym otoczeniu przygotowano blisko 300 miejsc parkingowych – 57 dla TIRów oraz 220 dla samochodów osobowych.

 – Mamy duże doświadczenie w realizacji tego typu projektów, co z pewnością ułatwiło pracę – przyznaje Adam Olżyński dyrektor ds. handlowych Dekpol Budownictwo – W tym wypadku na liście największych wyzwań znalazł się montaż 700 ton konstrukcji stalowej w zaledwie 5 tygodni. Kolejnym wymagającym punktem była realizacja łącznika między czynną halą a nowobudowaną. Z uwagi na wyjątkowe czasy, musieliśmy też dostosowywać projekt do dostępności kluczowych materiałów. Finalnie, zrealizowaliśmy wysokiej klasy, bezpieczny obiekt, który będzie służył pracownikom przez lata.

Panattoni Park Tricity South II, dzięki swojej lokalizacji, stwarza doskonałą okazję do działalności międzynarodowej i obsługi wielu europejskich rynków. Centrum dystrybucyjne położone jest niedaleko autostrady A1, a także blisko kluczowych dróg krajowych (S6 i S7), co pozwala na sprawne dotarcie zarówno do granicy zachodniej, południowej, jak wschodniej. Dodatkowo miejscowość zapewnia dostęp do sieci kolejowej, która łączy ją z Gdańskiem, Warszawą, Bratysławą i Wiedniem. Naturalnym atutem tej lokalizacji jest także bliskość Portu Gdańskiego – jednego z największych w Europie. 

Budowa hali w Będzieszynie trwała 8 miesięcy. Inwestycja została wykonana według specyfikacji technicznej inwestora oraz najemcy. Stalową konstrukcję dachu wsparto na prefabrykowanych słupach żelbetowych. W części biurowej między kondygnacjami zastosowano sprężany strop prefabrykowany oparty na słupach i belkach żelbetowych. Halę posadowiono bezpośrednio na stopach monolitycznych. Elewację części magazynowej tworzą prefabrykowane podwaliny i ściany trójwarstwowe oraz płyty warstwowe z wypełnieniem PIR i wełny mineralnej. Część biurowa wyróżnia się natomiast szklaną fasadą. 

Magazyn dedykowany będzie obsłudze sprzedaży internetowej produktów największego polskiego producenta odzieży – Grupy LPP, właściciela marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Włączenie obiektu do jego sieci dystrybucji jest odpowiedzią LPP Logistics – nowo powołanego operatora logistycznego Grupy – na  rosnące zainteresowanie klientów zakupami online i wynikające z tego zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię operacyjną. Nowy magazyn jest też kolejnym krokiem w kierunku rozwoju sprzedaży wielokanałowej polskiego producenta odzieży.

Omnie Katarzyna Maciak