Najwyższe, najstarsze i najwęższe polskie nieruchomości

Najwyższe, najstarsze i najwęższe polskie nieruchomości
Możliwość komentowania Najwyższe, najstarsze i najwęższe polskie nieruchomości została wyłączona, 27/03/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Najwyższe, najdłuższe, najstarsze i najwęższe nieruchomości w Polsce, w których można zamieszkać, przynajmniej teoretycznie, znajdują się we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Aktualnie najwyższy budynek mieszkaniowy w kraju posiada Wrocław. Wieżowiec Sky Tower ma aż 212 metrów i mimo że jest nowy, już zyskał sobie sporą popularność. Wybija się na tle miejskiej zabudowy, wśród której jednym z najwyższych obiektów jest katedra św. Jana Chrzciciela o wysokości 97,5 metra. Za apartament w Sky Tower na jednym z najwyższych pięter trzeba zapłacić ok. 2 mln zł.

Jeśli chodzi o długość, to palmę pierwszeństwa dzierży Gdańsk. W stolicy województwa pomorskiego znajduje się budynek mieszkaniowych mierzący 860 metrów długości. Mieszka w nim aż 6 tys. osób. Lokal w budynku można kupić za 200-250 tys. zł.

Najstarszym budynkiem mieszkaniowym w kraju jest natomiast plebania obok kościoła Św. Krzyża w Krakowie, która liczy sobie ok. 700 lat. Mieszkanie w okolicy to nie lada wydatek – zakup nieruchomości o powierzchni 46 mkw kosztować może nawet 1 milion zł.

Najwęższym domem w Polsce jest aktualnie dom Kereta w Warszawie. Ma on od 150 do 90 cm szerokości i znajduje się pomiędzy kamienicami przy ul. Żelaznej i Chłodnej. Na razie nie jest na sprzedaż.

Sprawdź aktualne ceny mieszkać w Polsce

Źródło: www.egospodarka.pl

Photo by Danuta B. (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.