Złota 44 vs. Cosmopolitan

Złota 44 vs. Cosmopolitan

W Warszawie powstają równocześnie dwa wieżowce projektu światowej sławy architektów. W obu nie ma biur, a apartamenty.

Czy budynki są dla siebie konkurencją? Według Marty Rzetelskiej z firmy PR pracującej dla Orco, właściciela „Żagla” przy Złotej 44: – Zestawienie jest nie na miejscu. Numerem jeden, jeśli chodzi o luksus i prestiż, jest Złota 44. To projekt wyjątkowy. Nie będzie żadnych funkcji publicznych, jakichś biur, kawiarni, wyłącznie apartamenty.

Z kolei prezes spółki Tacit Development Polska, Michał Borowski zachwala, iż w Cosmopolitanie plac pod szklanym dachem oraz punkty usługowe to „przestrzeń publiczna na naszym prywatnym gruncie”.

Cosmopolitan będzie miał 44 piętra i ok. 160 m. W „Żaglu” z kolei już za kilkanaście dni będzie gotowe ostatnie, 54. Piętro. W sumie budynek będzie miał 192 m.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

5 komentarzy

 1. Rafał
  22 stycznia, 2012 22:05

  Jednych stać na apartament drugich na zwykłe mieszkanie ważne by mieć własny kąt a nie gnieździć się z rodzicami czy teściami.

 2. domino
  22 stycznia, 2012 14:59

  open finance to chyba dobry pomysł. nigdy nie korzystałam, ale wiele osob sobie chwali.

 3. Gaga
  20 stycznia, 2012 17:50

  No może na apartament mnie nie stać na Złotej… ale na mieszkanko z którego będę mogła wieżowiec oglądać tak:)mnie wystarczy, każdy ma inne wymagania – ja mam m2 i przyjemny kredyt, po co mi apartament na który bym całe życie nie mogła zarobić:)?

 4. kaja
  20 stycznia, 2012 15:18

  Ja myślałam, że mnie nie stać na żadne mieszkanie, a jak zaczęłam działać z openem to okazało się, że nie jest tak źle. Mam nadzieję, że na dniach wybierzemy dla mnie ofertę

 5. domino
  20 stycznia, 2012 14:32

  Tylko kgoo będzie stać na te apartamenty?