Ogrzewane energią odnawialną

Możliwość komentowania Ogrzewane energią odnawialną została wyłączona, 06/04/2011, przez␣, w␣domy, ECO, mieszkaniowe, porady

Przy realizacji inwestycji deweloperskich ważnym czynnikiem będzie pozyskanie energii dla osiedla z odnawialnych źródeł energii. To na deweloperze będzie spoczywało zapewnienie indywidualnego źródła ciepła pochodzącego z odnawialnych źródeł energii (OZE) lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej korzystającej z ciepła użytkowego w kogeneracji lub ciepła odpadowego z instalacji przemysłowych.

Zgodnie z uchwaloną 4 marca br. ustawą o efektywności energetycznej, jeśli audyt efektywności energetycznej wykaże, że dostarczanie ciepła do budynku z sieci ciepłowniczej zapewnia niższą efektywność energetyczną niż w innych możliwych do zastosowania w tym przypadku indywidualnych źródeł ciepła, wówczas inwestor (deweloper) może zbudować własną kotłownię gazową lub węglową.

Ponadto, wg ustawy o efektywności energetycznej obiekt do sieci ciepłowniczej będzie mógł być podłączony wyłącznie gdy ceny ogrzewania nie przekraczają średniej krajowej. Od odbiorcy końcowego energii nie będą również pobierane opłaty za przyłączenie do sieci.

W świetle nowych przepisów, niezwykle istotne okazują się instalacje grzewcze zasilane w energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, a przy tym optymalne i atrakcyjne zagospodarowanie działki. Pomocną dłonią przy realizacji tego typu inwestycji jest biuro architektoniczne z dużym stażem na rynku i doświadczeniem. Nasze biuro projektując osiedla domów jednorodzinnych dla deweloperów zapewni profesjonalną obsługę zaczynając od wyboru najlepszych projektów domów, projekt zagospodarowania działki i załatwienie wszystkich formalności potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę – informuje Inga Wituszyńska – Górniak z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Niebagatelnym aspektem realizacji inwestycji deweloperskiej jest profesjonalna dokumentacja z kosztorysem, najwyższej jakości pełno branżowe opracowanie, łatwe do zmian i adaptacji, możliwość szybkiego oszacowania kosztów budowy z alternatywnymi rozwiązaniami materiałowymi.

Poza tym, bez fachowego doradztwa, współpracy w zakresie przygotowania projektu osiedla, pomocy w formalnościach ani rusz – dodaje Inga Wituszyńska – Górniak z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o. – Biuro architektoniczne, takie jak nasze, dodatkowo wspiera przedsięwzięcie inwestycyjne dewelopera poprzez przygotowanie plastyczne wizualizacji domów i osiedla, prezentacji graficznych do materiałów reklamowych, prasy, internetu czy na bilbordy.

Źródło: www.archeton.pl

 

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.