Zbudujemy szpital od podstaw

Możliwość komentowania Zbudujemy szpital od podstaw została wyłączona, 06/04/2011, przez␣, w␣infrastruktura, kujawsko-pomorskie, regiony

Już w 2013 roku zostanie zakończona największa inwestycja medyczna w woj. kujawsko-pomorskim. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż budynek zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. We wtorek rozpoczęła się budowa szpitala dziecięcego w Bydgoszczy, który zostanie wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę medyczną, basen oraz ogród na dachu lecznicy.

Plan budynku został zaprojektowany tak, aby odpowiadać najnowocześniejszym standardom. W szpitalu powstaną dwa nowe odziały: chirurgii dziecięcej i leczenia oparzeń. Ważnym pomysłem jest również oddanie do użytku trzech nowych sal operacyjnych i miejsc noclegowych dla rodziców chorych maluchów. Do tej pory zakończyły się prace rozbiórkowe i przygotowawcze.

Za wykończenie projektu jest odpowiedzialny warszawski Budimex oraz spółki z Bydgoszczy – Budopol,  Ebud-Przemysłówka i Lech.

Źródło: https://samorzad.pap.pl

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.