Minister reaguje na program BBC o Polsce

Minister reaguje na program BBC o Polsce
1 comment, 30/05/2012, przez␣, w␣E2012

Emisja materiału BBC One o antysemityzmie i rasizmie na polskich stadionach wywołała żarliwą dyskusję w Polsce. Minister Joanna Mucha w odpowiedzi na program napisała list do jego autora – Toma Giles’a.

– Z ogromnym zaskoczeniem obejrzałam program wyemitowany w stacji BBC „Euro 2012: Stadiums of Hate”, w którym na pierwszy plan wysuwał się apel piłkarza Sola Campbella przestrzegający przed przyjazdem na mecze w Polsce i na Ukrainie. Program ten w niezwykle tendencyjnie i jednostronny sposób dokumentował antysemityzm na stadionach w Polsce i rasistowską przemoc na Ukrainie.

W wywiadzie dla BBC Sol Campbell powiedział, że mistrzostwa lepiej obejrzeć przed telewizorem zamiast jechać do Polski, z której można wrócić „w trumnie”. Minister Mucha wystosowała do Giles’a list, do którego dołączyła bilet na mecz Euro 2012 w Polsce.

Źródło: www.sport.pl

Photo by Ryszard Hołubowicz (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. Kapral
    30 maja, 2012 12:02

    A mnie tam nie interesuje żadne EURO KOKO a polityka zawsze będzie polityką. polska powinna już się przyzwyczaić, że nikt z nami się nie liczy.