Tusk obiecuje: z końcem lipca ruszy budowa A2

Tusk obiecuje: z końcem lipca ruszy budowa A2
Możliwość komentowania Tusk obiecuje: z końcem lipca ruszy budowa A2 została wyłączona, 13/06/2011, przez␣, w␣drogi, infrastruktura

Na konferencji prasowej  w Gdańsku Premier Tusk zadeklarował, że z końcem lipca już na 100 proc. roboty powinny ruszyć. Stwierdził, że drugorzędne jest kto będzie budował, byleby nie przesadzić z nową ceną i byleby terminy były wreszcie realistyczne.

Według Tuska, obecnie trudno powiedzieć, czy dalsze prace budowlane będą prowadzić dotychczasowi wykonawcy. „Jeśli ze strony chińskich wykonawców oczekiwania finansowe będą przesadzone, to na pewno znajdziemy tańszych krajowych wykonawców” – podkreślił szef rządu.

Tusk poinformował, że otrzymuje „meldunki co kilka godzin”, które potwierdzają, że jeszcze w lipcu praca ruszy. „Ta autostrada będzie – jak to mówią fachowcy – przejezdna, czyli bez tych wszystkich wykończeń, bajerów, ale będzie do dyspozycji kierowców i samochodów na czas. To jest dla nas główny cel i on jest osiągalny” -powiedział.

Źródło: PAP

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.