Najszybciej drożeją opłaty mieszkaniowe, żywność i paliwa.

Najszybciej drożeją opłaty mieszkaniowe, żywność i paliwa.
Możliwość komentowania Najszybciej drożeją opłaty mieszkaniowe, żywność i paliwa. została wyłączona, 14/04/2011, przez␣, w␣finanse, kredyty

Wczoraj GUS podał informacje o poziomie inflacji. Wzrósł on z poziomu 3,6 w lutym do 4,3% w marcu.

Poza opłatami mieszkaniowymi najszybciej rosną ceny żywności i paliw. Ich wkład w poziom inflacji to 1,59 pkt proc. w przypadku cen żywności;  1,25 pkt proc.  w przypadku opłat mieszkaniowych i 0,66 pkt proc. dla paliw. Tempo wzrostu cen jest zaskoczeniem zarówno dla analityków bankowych jak i rynków finansowych.  W związku z tym, że ustalony przez Radę Polityki Pieniężnej  cel inflacyjny wynosi 2,5 proc.,  a  górna granica dopuszczalnych wahań 3,5 proc., dominuje przekonanie iż na majowym posiedzeniu stopy procentowe zostaną po raz kolejny podniesione.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.