Co dziesiąte mieszkanie deweloperskie sprzedaje się przez Home Brokera

Możliwość komentowania Co dziesiąte mieszkanie deweloperskie sprzedaje się przez Home Brokera została wyłączona, 30/05/2012, przez␣, w␣mieszkaniowe, nieruchomości, sprzedaż

W największych miastach Polski za pośrednictwem Home Brokera mieszkanie kupuje już co dziesiąty nabywca lokalu deweloperskiego. Sprzedaż mieszkań deweloperskich realizowana przez pośrednika odpowiada ponadto aż 40% sprzedaży wszystkich spółek deweloperskich notowanych na warszawskiej giełdzie.

Obserwowana już od dłuższego czasu tendencja wydłużania procesu sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym i rozchodzenia się oczekiwań kupujących i sprzedających, zgodnie z przewidywaniem Home Brokera, przesunęła popyt na mieszkania w stronę rynku pierwotnego. W pierwszym kwartale Home Broker pośredniczył w sprzedaży 794 mieszkań deweloperskich, co oznacza wzrost o 50%rok do roku. Liczba ta odpowiada aż 40% mieszkań sprzedanych w I kwartale przez wszystkie giełdowe spółki deweloperskie. Firmy notowane na warszawskiej giełdzie, które podały wyniki sprzedaży ilościowej mieszkań, znalazły nabywców w sumie na 1965 lokali. Warto przy tym zauważyć, że spółka, która wykazała najlepszy wynik, sprzedała w sumie 370 mieszkań.

Można ponadto szacować, że za pośrednictwem Home Broker zostało sprzedane co dziesiąte mieszkanie, jakie znalazło nabywcę na rynku pierwotnym. Według danych Reasa, w sześciu największych aglomeracjach sprzedanych zostało w I kwartale 7,5 tys. mieszkań deweloperskich. Na aglomeracje te przypada ok. 90% sprzedaży realizowanej przez Home Broker na rynku pierwotnym.

Sprzedaż nowych mieszkań za naszym pośrednictwem, cały czas rośnie i tendencja ta będzie kontynuowana w tym roku – zapowiada Damian Milibrand, prezes Home Brokera. – Obserwujemy  dużą gotowość deweloperów do współpracy – dodaje. W tej chwili Home Broker współpracuje z 450 deweloperami z całej Polski. Na osiągane wyniki sprzedażowe w segmencie mieszkań deweloperskich wpływ ma też wdrożony w styczniu tego roku program czerpiący z idei zakupów grupowych, polegający na oferowaniu nowych mieszkań ze znacznym rabatem. – Program cieszy się bardzo dużym powodzeniem zarówno ze strony deweloperów, którzy zyskali możliwość szybkiej sprzedaży puli mieszkań, jak i ze strony klientów, którzy mają dzięki niemu dostęp do najtańszych na rynku ofert – podsumowuje Damian Milibrand.

W sumie w I kwartale za pośrednictwem Home Brokera zawarto ponad 2300 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości na łączną sumę 662 mln zł, uwzględniając rynek pierwotny i wtórny. Home Broker obecny jest w 32 miastach. Posiada w sumie 53 placówki w całej Polsce.

Kontakt do biura prasowego: Jerzy Węglarz, 723 986 537, [email protected]

Omnie Jerzy Węglarz

PR Manager w Home Broker. Zajmuje się administrowaniem działań Public Relations w dziale analiz i komunikacji. Jest absolwentem uczelni Łazarskiego w Warszawie, część studiów spędził na Athens University of Economics and Business.