Kolejny etap Alei Praskich w Warszawie z certyfikatem BREEAM

Kolejny etap Alei Praskich w Warszawie z certyfikatem BREEAM
Możliwość komentowania Kolejny etap Alei Praskich w Warszawie z certyfikatem BREEAM została wyłączona, 04/10/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia otrzymała certyfikat BREEAM dla najnowszego, VI etapu warszawskiego osiedla Aleje Praskie. W ofercie tej fazy inwestycji jest 230 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Jej ukończenie zaplanowane jest na I kwartał 2024 roku. 

BREEAM to niezależny system certyfikacji budynków, który jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Jego główną ideą jest ocena jakości i wpływu na środowisko naturalne oraz użytkowników. Podczas procedury weryfikacyjnej brane pod uwagę są takie aspekty, jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna oraz wygoda użytkowania. Pomyślne przejście tego procesu jest dowodem, że dana nieruchomość została zrealizowana według najlepszych standardów, z troską o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców. 

Inwestycje z certyfikatem BREEAM oferują wiele korzyści dla nabywców – zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii przekłada się na niższe rachunki za eksploatację mieszkań i części wspólnych. Część banków udzielających kredytów hipotecznych przy kupnie certyfikowanej nieruchomości oferuje niższe oprocentowanie, co może być szczególną korzyścią w dobie rosnących stóp procentowych. 

To świadectwo jakości otrzymał właśnie VI etap osiedla Aleje Praskie, które Develia realizuje w Warszawie zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W ramach tej fazy inwestycji powstanie 230 mieszkań, 9 lokali usługowych oraz garaż z 229 miejscami postojowymi. Do wszystkich przypisane będą balkony lub ogródki. Stanowiska w podziemnej hali parkingowej są dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych. Zakończenie budowy VI etapu jest zaplanowane na I kwartał 2024 roku.


Aleje Praskie to inwestycja, w której komfort mieszkańców stawiamy na równi z dbałością o pozytywny wpływ projektu na środowisko i istniejącą tkankę miejską. Zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić nie tylko wysoką jakość osiedla dla nabywców, ale również zminimalizować jego oddziaływanie na lokalny ekosystem. Uzyskanie certyfikatu BREEAM dla wszystkich zrealizowanych dotychczas faz tego projektu jest potwierdzeniem, że udało nam się ten cel osiągnąć – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.   

Centralnym punktem Alei Praskich będzie przestronny, wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw oraz siłownią plenerową. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane unikalne udogodnienie – tężnia solankowa. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą sztuczne pagórki, które mają wytłumiać hałas i poprawiać akustykę osiedla. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. 

Mocną stroną inwestycji jest rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, usługowa i edukacyjna. Bliskość ważnych węzłów drogowych, ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy
Al. Stanów Zjednoczonych, zapewnia sprawny dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej, a w przyszłości ma powstać
III linia metra – stacja Mińska. Działają tutaj również liczne kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 103 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak