Gdański Brabank otrzymuje tytuł Budowa Roku 2021 

Gdański Brabank otrzymuje tytuł Budowa Roku 2021 
Możliwość komentowania Gdański Brabank otrzymuje tytuł Budowa Roku 2021  została wyłączona, 04/10/2022, przez␣, w␣Uncategorized

Brabank Apartamenty, inwestycja ulokowana tuż nad brzegiem Motławy, po raz kolejny zdobyła tytuł Budowa Roku, w XXXII edycji konkursu, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Laureaci są wybierani spośród projektów nadesłanych z całej Polski. 

Brabank został doceniony za najwyższy poziom realizacji, który wyróżnia się na rynku i stanowi wzór do naśladowania dla innych deweloperów. Jury doceniło także lokalizację, przyjazność środowisku oraz jakość wykonawstwa, wykończeń oraz użytych materiałów. 

Projekt i nazwa inwestycji nawiązują do bogatej historii lokalizacji –  wieki temu w tym miejscu funkcjonowała stocznia remontowa specjalizująca się w bragowaniu, czyli naprawie kadłubów statków. Sąsiedztwo Filharmonii Bałtyckiej, bliskość słynnej ul. Długiej, liczne restauracje, muzea i centra sztuki sprawiają, że Brabank jest propozycją doskonałą dla pasjonatów i miłośników życia miejskiego, którzy równocześnie docenią prywatność i kameralność eleganckich, klimatycznych wnętrz. 

Strukturę budynku kształtują proste formy, charakterystyczne dla architektury industrialnej, które zostały połączone z geometrycznymi detalami. Elegancki brąz, klasyczna czerń i królewski mosiądz kontrastują z białym włoskim marmurem, użytym m.in. do wykończenia części wspólnych. Wśród udogodnień dostępnych dla mieszkańców można wymienić: prywatne strefy fitness z saunami suchymi i parowymi, salę klubową, salę do masażu, salę do jogi oraz autorską biblioteczkę.
Ponadto, apartamenty charakteryzuje ponadstandardowa wysokość, współgrająca z powiększonymi oknami oraz przeszkleniami witrynowymi, zastosowanymi przy balkonach i tarasach, dzięki którym mieszkańcy mogą o każdej porze cieszyć się z jednej strony widokiem historycznej części Gdańska, a z drugiej stoczniowych żurawi. 

Dziś, Brabank to nie tylko apartamenty z intrygującą lokalizacją i wszystkimi udogodnieniami dla jego mieszkańców, to także nowa tkanka miejska, która powstaje na nieużytkowych dotychczas terenach.

Warto pamiętać, że tytuł Budowa Roku 2021 to nie pierwsze prestiżowe wyróżnienie dla tego, gdańskiego osiedla. Projekt Brabanku był wielokrotnie doceniany i nagradzany w konkursach, takich jak: European Property Awards, Budowa Roku 2016, jak również otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej 2016-2017.

Omnie Katarzyna Maciak