Czerwiec w twoim sadzie

Czerwiec w twoim sadzie
1 comment, 01/06/2012, przez␣, w␣ogród i balkon

Czerwiec to czas rozkwitania roślin dekoracyjnych. W naszym ogrodzie jest mniej pracy: rośliny zostały już posadzone. W odpowiednim czasie musimy zacząć nawozić i podlewać grządki oraz wyrywać chwasty.

W czerwcu można jeszcze sadzić drzewa i krzewy z zamkniętym systemem korzeniowym. Na początku miesiąca musimy oberwać pączki z drzew owocowych – zostawiamy najbardziej rozwinięte zalążki w odległości 15-20 cm od siebie. Nie powinniśmy robić tego na końcu miesiąca. W środku czerwca dodajemy do gleby wieloskładnikowe nawozy lub kompost. W ostatnich dniach miesiąca strzyżemy w ogrodzie liściaste żywopłoty. Odrywamy odrastające kwiaty azalii i rododendronów. Robimy to, aby przedłużyć okres kwitnienia w tym roku.

Zaczynamy nawozić krzewy. Na różach i wrzoścu, które kwitną kilka razy w roku, odcinany odrośnięte gałęzie – takie działanie stymuluje ich ponowne kwitnięcie. Strzyżemy też krzewy, które kwitły na wiosnę: forsycję, spireę, weigelę, pigwę japońską. W czerwcu sprzątamy też pożółkłe i uschnięte części roślin. Systematycznie podlewamy rośliny.

Tagi:␣
front

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.

Jeden komentarz

  1. 29 lipca, 2012 21:00

    Wielkie dzięki za tą fachwą literaturę.Jestem aurakt przed sadzeniem 120 szt tuji szmaragd na działce budowlanej. Przygotowałem pas ziemi przy płocie z siatki i się martwiłem jak dorze reszte wykonać. Dzięki Wam dobrze w przyszłym tygodniu posadzę.