Wyprzedaż mieszkań

Wyprzedaż mieszkań
Możliwość komentowania Wyprzedaż mieszkań została wyłączona, 18/07/2011, przez␣, w␣Białystok, ceny, finanse, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, kredyty, Lublin, Łódź, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Olsztyn, Poznań, regiony, Sopot, sprzedaż, Szczecin, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław

Deweloperzy obniżają ceny mieszkań. Niektóre spadły nawet o 20 proc. W tym tygodniu kilka dużych spółek razem z Home Broker zaczyna akcję „Mieszkanie dnia”. Codziennie będzie wystawiany na sprzedaż jeden lokal po cenie kilkanaście lub kilkadziesiąt procent niższej.

Obniżki są widoczne w całej Polsce. W czerwcu w 11 największych miastach ceny spadły o 0,3 proc. Najbardziej w Opolu i Wrocławiu.

Deweloperzy obniżają ceny ze względu na mały popyt na rynku. Mimo braku nowych inwestycji jeszcze nie udało się sprzedać mieszkań już wybudowanych. Dodatkową przeszkodą jest ograniczenie dostępności kredytów walutowych, jak również kredytów w złotówkach.

 

Źródło: gazeta prawna.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.