Mleczarska 9E – Totalbud oddaje do użytku trzeci budynek Stacji Dom

Mleczarska 9E – Totalbud oddaje do użytku trzeci budynek Stacji Dom
Możliwość komentowania Mleczarska 9E – Totalbud oddaje do użytku trzeci budynek Stacji Dom została wyłączona, 09/11/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Powstają kolejne w Piasecznie bloki o podwyższonym standardzie

Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA zakończył IV etap budowy osiedla Stacja Dom położonego w Piasecznie nieco ponad kilometr od administracyjnej granicy warszawskiego Ursynowa. Jest to inwestycja wieloetapowa w segmencie premium. Osiedle powstaje w Piasecznie przy ulicy Mleczarskiej. Stację Dom zaprojektowała pracownia PDV Architekci & Studio DWA. Deweloperem obiektu jest spółka Stacja Dom.

     Wcześniej powstały dwa budynki osiedla i są one w stu procentach skomercjalizowane. Obecnie oddano do użytku budynek trzeci – również całkowicie skomercjalizowany – położony przy ulicy Mleczarskiej 9E.

     Sześciokondygnacyjny budynek z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym ma konstrukcję słupowo-ścienno-płytową. Na parterze mieści trzy lokale handlowo-usługowe, a na piętrach 28 mieszkań. „Jest to kameralny budynek, w którym wszyscy zwracają uwagę na bardzo estetyczną i ciekawą elewację. Składają się na nią między innymi rzadko spotykane bardzo duże balkony wykończone szklanymi balustradami, co nadaje elewacji atrakcyjną dla oka lekkość. W wysokim standardzie jest także wykończenie balkonów deskami kompozytowymi. Podobnie dbamy też o estetykę terenu zielonego osiedla, gdzie jest dużo nasadzeń w postaci wiśni, grabów, klonów, iglaków niskopiennych i dereni. Wszystkie one mają swoje systemy podlewania” – mówi kierownik budowy z ramienia Totalbudu Marek Jabłoński.

     Na początku przyszłego roku planuje się zainicjowanie V etapu Stacji Dom. Będzie to budynek, który pomieści około 90 mieszkań. Cechy charakterystyczne osiedla relacjonuje dyrektor pionu generalnego wykonawstwa Totalbudu Tomasz Grochowski – „Jest to z wielu powodów interesująca budowa, ponieważ stosujemy w niej najlepsze unijne normy jak dla hotelarstwa. Niedługo może to być czynnikiem pożądanym na rynku mieszkaniowych zakupów inwestycyjnych. Ponadto pracujemy z bardzo dobrymi materiałami, jakich nie stosuje się w popularnym budownictwie mieszkaniowym. Część z nich jest bardziej typowa dla apartamentowców rynku premium, niż dla przeciętnego sektora mieszkaniowego. Przy tym inwestor zadbał o atrakcyjne ceny mieszkań nie wyśrubowane jak dla budownictwa o podwyższonym standardzie”.

     Budowa Stacji Dom będzie złożona z siedmiu etapów. Jest to osiedle ekologiczne bez kotłowni gazowych. Ciepła woda i CO dochodzi do osiedla z piaseczyńskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Usługowego. Dzięki bardzo dużej dotacji unijnej firma dysponuje obecnie jedną z najnowocześniejszych w Polsce gazowych kotłowni niskoemisyjnych. 

Omnie Katarzyna Maciak