We Wrocławiu powstają coraz mniejsze mieszkania

We Wrocławiu powstają coraz mniejsze mieszkania
Możliwość komentowania We Wrocławiu powstają coraz mniejsze mieszkania została wyłączona, 16/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, Wrocław

Średnia wielkość mieszkania, które zostało oddane do użytku we Wrocławiu w tym roku wynosi 55,5 mkw. Jeszcze w 2011 wartość ta wynosiła prawie 5 mkw. więcej. Deweloperzy z Wrocławia oddali do użytku prawie 3,5 tys. nowych lokali.

Dlaczego mieszkania we Wrocławiu oraz w całym województwie dolnośląskim tak bardzo zmalały? Jest to jeszcze skutek kryzysu z 2007 r. Deweloperzy dostosowują się do potrzeb zmieniającego się rynku i budują takie mieszkania, które szybko znajdą nabywców.

Tadeusz Suleja, kierownik działu sprzedaży i marketingu w firmie Budotex twierdzi, że trend ten będzie się odwracał. W ostatnich miesiącach łatwiej było znaleźć chętnych na mieszkanie 50-60 mkw. niż to liczące 45 mkw. Sprzyjająca sytuacja na rynku pozwala deweloperom budować nieco większe mieszkania.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: inwestycje.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.