Samodzielne szukanie mieszkania przez Internet. Część I

Możliwość komentowania Samodzielne szukanie mieszkania przez Internet. Część I została wyłączona, 18/04/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, porady

Przedstawiamy fragment najnowszego poradnika „Jak korzystnie sprzedać i kupić mieszkanie” Jacka Chołoniewskiego. W książce można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania m.in. czy lepiej wziąć kredyt czy wynająć mieszkanie, czy lepsze jest lokum nowe czy używane, jak sprawdzić zdolność kredytową. Książkę można znaleźć w księgarniach na terenie całego kraju.

Poniżej pierwszą część  rozdziału „Samodzielne szukanie mieszkania przez Internet”.

Jeśli szukasz mieszkania w dużym mieście, to zacznij od przejrzenia ofert zamieszczonych w internecie. Jeśli interesuje Cię mieszkanie w mieście mniejszym, to też spróbuj użyć internetu, jednak ze świadomością, że ofert sprzedaży będzie tam raczej mało i trzeba będzie ich szukać także i w innych miejscach.

Nawet jeśli na co dzień nie korzystasz z internetu, to zachęcam do nauczenia się tej nietrudnej sztuki lub do poproszenia o pomoc kogoś, kto umie z niego korzystać.

W internecie jest wiele stron zawierających ogłoszenia o sprzedaży mieszkań (a także domów i działek budowlanych). Poniżej zamieszczamy alfabetyczną listę tych najpopularniejszych. Są wśród nich zarówno strony, gdzie zamieszczenie ogłoszenia jest dla sprzedającego bezpłatne:

GUMTREE https://www.gumtree.pl

KRN https://www.krn.pl

NAJ DOM https://www.najdom.pl

N-PORTAL https://www.nportal.pl

SZYBKO https://www.szybko.pl

jak i takie, gdzie zamieszczenie takiego ogłoszenia jest płatne:

DOMIPORTA https://www.domiporta.pl

DOM GRATKA https://dom.gratka.pl/mieszkania

MORIZON https://www.morizon.pl

NIERUCHOMOŚCI https://www.nieruchomosci-online.pl

OFERTY NET https://oferty.net

OTO DOM https://www.otodom.pl

TABELA OFERT https://tabelaofert.pl

Strony poświęcone nieruchomościom funkcjonują także w ramach dużych portali internetowych o bardziej ogólnej tematyce:

ALLEGRO https://allegro.pl/nieruchomosci

DOM MONEY https://dom.money.pl

GAZETA https://gazetadom.pl

INTERIA https://nieruchomosci.interia.pl

ONET https://nieruchomosci.onet.pl

WP https://ogloszenia.wp.pl

Istnieje jeszcze dużo innych, zazwyczaj mniejszych (zawierających mniej ogłoszeń) stron internetowych poświęconych sprzedaży mieszkań, których adresów tu nie podaję, bo jest ich zbyt wiele. Są to nie tylko strony dotyczące terenu całej Polski, lecz także takie, które mają charakter lokalny (obejmują swym zasięgiem tylko jakiś obszar lub miasto). Istnieją wreszcie strony internetowe zawierające oferty poszczególnych agencji nieruchomości.

C.D.N.

Więcej informacji na stronie www.JakKupicMieszkanie.net

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.