W przyszłym roku Universal zostanie wyburzony

W przyszłym roku Universal zostanie wyburzony
Możliwość komentowania W przyszłym roku Universal zostanie wyburzony została wyłączona, 16/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, Headline, inwestycje, komercyjne, Śródmieście, Warszawa

Warszawski biurowiec Universal ma zostać wyburzony w przyszłym roku. Jak informuje inwestor – firma S+B Gruppe Polska w jego miejscu pojawi się nowoczesny obiekt, który będzie miał 80-90 metrów wysokości.

Na parterze nowego biurowca znajdą się lokale handlowo-usługowe. Prace nad inwestycją mogą potrwać około dwóch lat. Za projekt architektoniczny są odpowiedzialni  Piotr Bujnowski z Warszawy i Martin Troethan z Wiednia. Choć w planie zagospodarowania terenu wpisana jest wysokość 80 metrów dla nowego budynku, to jednak architekci uważają, że wyższy obiekt miałby lepsze proporcje. Jednak zgodę na dodatkowe kondygnacje musi wydać miasto.

Metamorfozę czy rewitalizację ma również przejść budynek Rotundy. Choć budynek nie zmieni kształtu, to jednak zyska dodatkową funkcję społeczną. Będzie również obiektem inteligentnym i ekologicznym.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.