Co trzeci Amerykanin nie ma własnego mieszkania

Co trzeci Amerykanin nie ma własnego mieszkania
Możliwość komentowania Co trzeci Amerykanin nie ma własnego mieszkania została wyłączona, 04/05/2011, przez␣, w␣Ameryka, domy, mieszkaniowe, świat

W I kwartale odsetek nie wynajętych oraz przeznaczonych na sprzedaż domów spadł w USA do 2,6%. Było ich łącznie 2 mln. W trzech ostatnich miesiącach 2010 r. odsetek ten ukształtował się na poziomie 2,7%. Jednocześnie do 66,4%, czyli najniższego poziomu od 1998 r., obniżył się odsetek Amerykanów posiadających własne mieszkanie. Oba czynniki obrazują potencjał wzrostu rynku nieruchomości. Im mniej domów stoi „pustych” i im mniej osób ma własny kąt, tym większe szanse na wzrost zainteresowania kupnem nieruchomości i mniejsza presja na ich ceny. Do poprawy sytuacji potrzeba jednak nie tylko korzystnych warunków po stronie podażowej, ale również popytowej. A ta wciąż pozostaje słaba. W minionym tygodniu liczba wniosków o kredyty hipoteczne na zakup domów obniżyła się o 13,6% po wzroście o 10% tydzień wcześniej. Zatem w dalszym ciągu nie widać pozytywnej tendencji w tym względzie.

Źródło: Home Broker Daily

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.