Rynek pierwotny: dużo lokali na sprzedaż

Możliwość komentowania Rynek pierwotny: dużo lokali na sprzedaż została wyłączona, 19/07/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

„Rzeczpospolita” donosi, że w największych polskich miastach zwiększyła się liczba gotowych mieszkań deweloperskich. W Warszawie na kupców czeka 4,6 tys. mieszkań. Z kolei w Krakowie było 1,8 tys. gotowych lokali. Najmniej tego typu mieszkań jest w Gdańsku – 0,8 tys.

Nie jest to korzystna sytuacja dla deweloperów, którym najbardziej opłaca się sprzedawać mieszkania we wczesnej fazie budowy. Większa ilość kupujących przyciąga wtedy kolejnych chętnych. Wciąż największą popularnością cieszą się jeszcze niezakończone inwestycje. Decyduje o tym niższa cena lokali i lepsze dostosowanie do potrzeb klientów.

Źródło: rp.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.