W Juracie najdrożej za mieszkanie nad morzem

W Juracie najdrożej za mieszkanie nad morzem
Możliwość komentowania W Juracie najdrożej za mieszkanie nad morzem została wyłączona, 24/07/2013, przez␣, w␣Headline, mieszkania, mieszkaniowe, pomorskie, regiony, zachodniopomorskie

W nadmorskiej Juracie są najdroższe mieszkania w Polsce – droższe nie tylko od apartamentów w Warszawie, ale i w pozostałych popularnych turystycznych miejscowościach

Z analizy cen wynika, że najdroższą nadmorską lokalizacją (i najdroższa w skali całej Polski) jest Jurata. Średnia cena, jaką trzeba zapłacić za apartament, wynosi 15500 zł/m2, czyli o ponad 50 proc. więcej, niż wynosi średnia w cieszącym się renomą już od XIX wieku Sopocie (9348 zł/m2) i ok. 80 proc. więcej niż w leżącej tuż obok Jastarni (8620 zł/m2).

Kolejne miejsce w rankingu najdroższych lokalizacji nad Bałtykiem zajmują Międzyzdroje. W letniej stolicy zachodniej części Polski średnia cena m2 mieszkania wynosi 8023 zł i jest niewiele niższa niż średnia warszawska (8259 zł/m2).

 Źródło:

https://www.forbes.pl

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.