Co dalej z kursem franka?

Możliwość komentowania Co dalej z kursem franka? została wyłączona, 19/07/2011, przez␣, w␣Europa, kredyty, świat

W poniedziałek kurs franka wyniósł 3,54 zł. Zagrożona jest przyszłość strefy euro. Nie wiadomo, czy Grecja spłaci swoje długi. Nie pomogły również pozytywne doniesienia z Włoch, Irlandii oraz Portugalii.

Zmiana kursu wpłynie na sytuację 700 tys. polskich rodzin, które zaciągnęły kredyty we franku.  Zwiększają się raty i istnieje obawa, że część kredytobiorców nie będzie w stanie spłacać swoich zobowiązań.

Sytuacja może zmienić się w czwartek. Odbędzie się wtedy nadzwyczajne spotkanie szefów państw strefy euro. Przywódcy mają rozmawiać o podatku bankowym. Dzięki niemu będzie można uzyskać środki na ratowanie Grecji. Już teraz jednak nie wiadomo, czy Gracja będzie w stanie spłacić swoje zadłużenie. To może spowodować dalszy wzrost kursu franka.

Źródło: wyborcza.biz

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.