Poznaj… i zaufaj swemu sąsiadowi

Poznaj… i zaufaj swemu sąsiadowi

Zamknięte osiedla z kontrolą dostępu stały się już swoistym standardem w ofercie większości deweloperów – chodzi przecież o bezpieczeństwo mieszkańców. Jednakże mało jest osiedli domków, które oferują wspólny ogród z częścią rekreacyjną. Wkrótce nad taką przestrzenią na osiedlu Nowe Koninko zakończy pracę firma Skaland.

 Prawdopodobnie to pierwszy tego typu projekt w Wielkopolsce. Podobne realizacje na osiedlach domków jednorodzinnych i szeregowych można spotkać tylko u niektórych deweloperów w Warszawie czy  Wrocławiu.

 Współczesne osiedla są zamknięte, ale i ludzie zamykają się w swoich domach. To powoduje, że sąsiedzkie interakcje są ograniczone. Tymczasem jak podkreśla policja najlepszym zabezpieczeniem naszego domu jest… sąsiad – Nowe Koninko zostało zaprojektowane tak, aby sąsiedzi mogli poznać się jak najlepiej i mieli do siebie zaufanie. Właśnie te względy braliśmy pod uwagę tworząc oświetlony wspólny ogród. Na 2,5 tys. mkw. stworzyliśmy zieloną enklawę, w której znajdzie się miejsce na grilla oraz plac zabaw – wyjaśnia Piotr Swoboda, prezes Skaland. Jak twierdzi inwestor, dzięki temu klienci jego firmy szybciej będą mogli poczuć się tu jak w prawdziwym domu. – Taka wspólna przestrzeń z pewnością zbliży ludzi do siebie, będzie sprzyjać między sąsiedzkim relacjom. Tym samym, nie będzie to kolejna „sypialnia Poznania”, a tętniące życiem rodzinne osiedle – dodaje. Rekreacyjny teren usytuowany jest wzdłuż strumyku znajdującego się na skraju osiedla. Wiekowe drzewa, ścieżka spacerowa z nowymi nasadzeniami, przy której znajdą się ławeczki i plac zabaw dla dzieci, mogą stać się idealnym miejscem do sąsiedzkich spotkań. Unikalny charakter ogrodu takiego jak w Nowym Koninku może również sprzyjać relaksowi po męczącym dniu pracy.

W ramach kameralnego osiedla znajdzie się dziewięć budynków  wolnostojących, dwanaście domów w zabudowie szeregowej oraz komfortowe mieszkania z ogródkami. Poszczególne budynki na osiedlu zostały już oddane do użytku mieszkańcom, jednakże wciąż dostępnych jest dziewięć domów w zabudowie szeregowej i dwa wolnostojące. To jednak dopiero pierwszy etap osiedla, gdyż jesienią tego roku deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży mieszkania w ramach drugiego etapu Nowego Koninka. Firma ma również w planach postawienie centrum handlowo-usługowego oraz przedszkola. Deweloper realizuje ponadto inwestycje w Robakowie (Świerkowa Polana) i Kamionkach (Osiedle Sosnowe).

Tagi:␣
front

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych

Jeden komentarz

  1. 4 czerwca, 2012 6:04

    Mariusz pisze:Witamdziękuję za info na skrzynkę i zazeram cieszę się , że nie jesteśmy sami, tzn. jest nas spora grupa mieszkańcf3w z Hierowskiego 68. Czy moglibyśmy się spotkać, przedstawiłbym nasze liczne reklamacje składane na ręcę p. Majewskiej, ktf3ra zazwyczaj pf3źniej jest zbulwersowana i urażona faktem, iż ktoś śmiał jej wytknąć brak wykonywania należycie swoich obowiązkf3w. Może jeśli zaczniemy działąć wspf3lnie, wtedy coś osiągniemy, np oddamy zarządzanie naszymi nieruchomościami w inne, dobre ręce.PozdrawiamMTPs. proszę o kontakt 501785386