Poznań ma problemy z Euro

Możliwość komentowania Poznań ma problemy z Euro została wyłączona, 18/05/2011, przez␣, w␣E2012, infrastruktura, inwestycje, miasta, Poznań, przetargi, regiony, wielkopolskie

W Poznaniu został unieważniony przetarg na budowę linii tramwajowej. Inwestycja jest związana z Euro 2012. Miasto wyceniło ją na 102,5 mln zł. Natomiast najtańsza oferta jednaj z firm wyniosła 125,6 mln zł. Prezydent Poznania twierdzi, że przedsiębiorcy podwyższają ceny ze względu na krótki czas wykonania linii tramwajowej.

Jeszcze w maju ma być rozpisany kolejny przetarg. Tym razem Ratusz wyceni inwestycję na 108 mln zł. Do konkursu będą mogły stanąć firmy z doświadczeniem kolejowym lub tramwajowym. Opóźnienia mogą spowodować, że inwestycja zostanie zakończona w 2013 roku.

Źródło: Onet.pl, Photo by Metalchem (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.