Południe Vita – nowa inwestycja Develii w Gdańsku

Południe Vita – nowa inwestycja Develii w Gdańsku
Możliwość komentowania Południe Vita – nowa inwestycja Develii w Gdańsku została wyłączona, 27/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia, jeden z największych deweloperów w Polsce, rozpoczyna sprzedaż nowego projektu w Gdańsku – Południe Vita. W I etapie zostanie wybudowanych 111 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych układach.

Inwestycja powstaje w południowej części Gdańska, przy ul. Kazimierza Wielkiego, w obrębie zielonej i spokojnej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W niskich, trzypiętrowych budynkach powstanie łącznie 111 lokali o szerokiej gamie metraży – od 26 do nawet 101 metrów kwadratowych. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu, antresoli lub przestronnego tarasu z ogródkiem.

W ramach osiedla zaplanowano szereg udogodnień dla mieszkańców: cichobieżne windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali garażowej, a także miejsca postojowe naziemne. Dostępne będą również stojaki na rowery oraz place zabaw dla najmłodszych. Dodatkowym urozmaiceniem terenu będzie starannie zaprojektowana zieleń oraz ogrody deszczowe, tworzące idealne warunki do codziennego wypoczynku. 

Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja, z doskonałą siecią połączeń drogowych i komunikacyjnych. Przebiegająca nieopodal obwodnica pozwala sprawnie dotrzeć do wielu rejonów Trójmiasta oraz w kierunku drogi ekspresowej S7. Wygodną alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru. Tuż obok planowany jest także nowy odcinek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, która umożliwi mieszkańcom szybszy dojazd do pracy czy szkoły. 

Osiedle Południe Vita charakteryzuje się również wysoko rozwiniętą infrastrukturą lokalną. W pobliżu dostępne są szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy (Lidl, Żabka, Stokrotka) i restauracje. W sąsiedztwie nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych, gdzie można aktywnie spędzać czas pośród natury, m.in. Park Oruński, Park Ferberów czy Gaj Ojców.

Południe Vita to projekt, który łączy w sobie wiele cech pożądanych przez nabywców mieszkań. Spokojną, zieloną okolicę oraz bliskość placówek edukacyjnych docenią rodziny z dziećmi, a osoby prowadzące sportowy tryb życia z pewnością ucieszy sąsiedztwo parków i terenów rekreacyjnych. Dobra komunikacja z pozostałymi częściami Trójmiasta sprawia, że lokale na tym osiedlu mogą być atrakcyjną inwestycją dla zainteresowanych zakupem nieruchomości na wynajem – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Zakończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał 2023 roku. Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię K&L SMART DESIGN. Ceny zaczynają się już od 6999 zł za metr kwadratowy. 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. mkw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak