BPI Real Estate Poland z pozwoleniem na budowę dla nowej inwestycji przy ul. Czystej we Wrocławiu 

BPI Real Estate Poland z pozwoleniem na budowę dla nowej inwestycji przy ul. Czystej we Wrocławiu 
Możliwość komentowania BPI Real Estate Poland z pozwoleniem na budowę dla nowej inwestycji przy ul. Czystej we Wrocławiu  została wyłączona, 27/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

BPI Real Estate Poland otrzymało pozwolenie na budowę kolejnej inwestycji w Polsce. Tym razem jest to projekt mieszkaniowo-usługowy zlokalizowany przy ulicy Czystej 4 we Wrocławiu. Inwestycja przewiduje powstanie nowoczesnego budynku z wewnętrznym dziedzińcem, który pomieści 183 mieszkania i 3 lokale usługowe. Projekt zakłada liczne udogodnienia dla mieszkańców, m.in. podziemną halę garażową z miejscami postojowymi, zielony dach ze strefą rekreacji i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie.                       

Najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland we Wrocławiu powstaje w miejscu dawnej galerii handlowej. Część materiałów pochodzących z rozbiórki starego obiektu zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego projektu. Deweloper prowadzi również rozmowy z miastem w celu ustalenia nowej lokalizacji dla Fontanny Pamięci autorstwa Macieja Szańkowskiego. 

– Zgodnie z naszym korporacyjnym motto – Urban Shapers – koncentrujemy się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast i bliskiej nam koncepcji „miasta w 15 minut”, która odpowiada potrzebie mieszkania blisko różnorodnych miejskich funkcji i usług. Nasza najnowsza inwestycja wpisuje się w te założenia, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo i szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Realizacja przemyślanej i funkcjonalnej inwestycji w centrum miasta sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej, co ma też swój pozytwyny wpływ na środowisko – mówi Wojciech Dzwonkowski, Dyrektor Projektu w BPI Real Estate Poland odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji we Wrocławiu. 

Dlatego w projekcie inwestycji nie zapomniano o udgodnieniach ekologicznych. Poza wspomnianym zielnym dachem nie zabraknie m.in. paneli fotowoltaicznych, dużej ilości miejsc dla rowerów, czy systemu nawadnienia opartego o wodę deszczową. W ofercie dewelopera znajdą się 183 mieszkania o różnej strukturze pokoi (od 1 do 4) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.                                                             

Aktualnie BPI Real Estate Poland dopracowuje szczegóły związane ze startem sprzedaży mieszkań w inwestycji, której zakończenie planowane jest w II kwartale 2024 roku.

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły – urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy. 

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku i notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników na wszystkich kontynentach, prowadząc działalność w trzech kluczowych obszarach. Pierwszym z nich, za który odpowiada spółka DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości. Nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu. 

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie wybudowało osiedla Wola Tarasy i położone w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycję Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. Ostatnio zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu, osiedla Vilda Park w Poznaniu oraz projekty Rezydencja Barska i osiedle wolaRE w Warszawie. BPI Real Estate Poland w 2020 roku zakończyło budowę czterech inwestycji, oddając na polski rynek blisko 730 mieszkań.

Omnie Katarzyna Maciak