Płatny odcinek autostrady A2

Możliwość komentowania Płatny odcinek autostrady A2 została wyłączona, 29/06/2011, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, łódzkie, mazowieckie, miasta, regiony

Od 1 lipca zostaną wprowadzone opłaty na odcinku autostrady A2 z Konina do Strykowa. Droga spełnia już wszystkie wymogi płatnej autostrady. Zostały zbudowane stacje benzynowe, znaki, tablice informacyjne, restauracje i systemy łączności.

Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony będą korzystały z Manualnego Systemu Poboru Opłat. Odpowiednie bramki staną przy wjeździe na autostradę. Stawka dla motorów wyniesie 0,10 zł za km, a dla samochodów osobowych 0,20 zł za km.

Natomiast autobusy i samochody ciężarowe wejdą w system opłat e-myto. Dotyczy to nie tylko autostrady A2, ale też dróg ekspresowych i krajowych. Opłata będzie uzależniona od ilości przejechanych kilometrów. Stawki za km będą wahać się w granicach 0,16-0,53 zł.

Źródło: PAP, Photo by Sebbe (Wikimedia Commons)

Tagi:␣
adautor

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.