A2 gotowe na Euro 2012?

Możliwość komentowania A2 gotowe na Euro 2012? została wyłączona, 29/06/2011, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, inwestycje, Łódź, łódzkie, mazowieckie, miasta, przetargi, regiony, Warszawa

W ciągu dwóch tygodni rząd ma podpisać umowę na budowę autostrady A2. Spośród zainteresowanych firm, tylko niektóre zaakceptowały wszystkie stawiane im warunki.

Oprócz Francuzów, budową zainteresowana jest także firma Dolnośląskie Surowce Skalne. Jest to były podwykonawca budowy A2.

Firmy, które nie zaakceptowały przynajmniej jednego punktu, nie zostały całkowicie skreślone. W poniedziałek zostały zaproszone do rozmów. Są to m.in. Budimex i Polimex-Mostostal.

Do tej pory najkorzystniejsze warunki przedstawiło konsorcjum DSS. Zadeklarowało akceptację wszystkich wymagań, akceptuje rządowe terminy, podaje, że jest w stanie ukończyć budowę za cenę niewiele wyższą od tej, której oczekiwali Chińczycy.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by DrFO.Jr.Tn (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.