Panoramiqa – inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!

Panoramiqa – inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!
Możliwość komentowania Panoramiqa – inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta! została wyłączona, 06/12/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Panoramiqa, to najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera, którą BPI Real Estate Poland buduje na Starołęce w Poznaniu. W ramach projektu powstaną dwa budynki wielorodzinne z 272 mieszkaniami i dostępnym dla mieszkańców tarasem na dachu z widokiem na panoramę miasta. Inwestycję, poza nowoczesną architekturą i doskonałą jakością wykonania, wyróżniają także proekologiczne rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Projekt wpisuje się również w koncepcję 15-minutowego miasta. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem – aktualnie wykonywane są stropy garaży podziemnych oraz pierwsze kondygnacje nadziemne.

Panoramiqa odzwierciedla naszą strategię biznesową. Budujemy miastotwórcze projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Potwierdza to sprzedaż projektu, która postępuje zgodnie z naszymi założeniami i obecnie wynosi 10%. Widzimy duże zainteresowanie projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości o bardzo dobrym standardzie i od pewnego partnera. Duże grono kupujących to także osoby, dla których ważne jest, zamieszkanie w rozwijającej się dzielnicy, którą charakteryzuje spokój mniej centralnego położenia, ale z doskonałą komunikacją i dostępem do infrastruktury społeczno-opiekuńczo-usługowej. Krótko mówiąc w duchu koncepcji 15-minutowego miasta – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland. 

Panoramiqa składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie wyższego budynku znajdzie się, dostępny wyłącznie dla mieszkańców, taras z wyjątkowym widokiem na panoramę Poznania. W projekcie znajdą się 272 funkcjonalne i dobrze zaprojektowane mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

Obraz zawierający zewnętrzne, trawa, niebo, budynek

Opis wygenerowany automatycznie

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Inwestycja została zaprojektowana tak, aby wychodzić naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców. – Panoramiqa trafia do naszych klientów także z uwagi na fakt, że powstaje zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami zrównoważonego rozwoju oraz naszym mottem „Ubran shapers for good” i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie. Budujemy miasta przyszłości, które zaspokoją potrzeby nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń. Widzimy na rynku rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami z balkonami i w inwestycjach z ekologicznymi rozwiązaniami, dużą ilością zieleni oraz rosnący trend powrotu ludności do miast – dodaje Wojciech Smolak.

W strukturze mieszkań przyjęto podział na część dzienną i nocną, jednak zaproponowany układ ścian konstrukcyjnych daje duże możliwości właścicielom na indywidualną aranżację wnętrz. Poza nowoczesną architekturą inwestycję wyróżniają wybrane rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne na dachu, retencjonowanie wód opadowych w celu wykorzystywania ich do podlewania zieleni w porach bezdeszczowych, jasne elewacje i białe dachy zmniejszające nagrzewanie się budynku w okresie letnim, czy możliwość instalacji ładowarek dla samochodów elektrycznych bezpośrednio przy miejscach postojowych. Zastosowane w projekcie zielone rozwiązania przyczynią się także do zmniejszenia opłat bieżących za utrzymanie budynku jakie będą ponosili mieszkańcy. Mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach części banków. 

Usytuowanie inwestycji Panoramiqa w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej Poznania. Okolica charakteryzuje się również pełnym zapleczem społeczno-opiekuńczym. 

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem. Obecnie znajduje się na etapie finalizacji prac podziemnych, wykonywania ostatnich elementów stropów garaży podziemnych oraz pierwszych ścian kondygnacji nadziemnych. Wkrótce budowa przejdzie do fazy realizacji wyższych kondygnacji naziemnych i będzie bardziej widoczna z poziomu ulicy. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. 

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.

Omnie Katarzyna Maciak