Innowacje na miarę XXI wieku

Innowacje na miarę XXI wieku
Możliwość komentowania Innowacje na miarę XXI wieku została wyłączona, 30/11/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

W obecnych czasach proces projektowania to konieczność holistycznego spojrzenia na zagadnienie przy równoczesnej dbałości o najmniejsze detale, które często decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Dzięki takiemu podejściu do klienta, firma Hydro Extrusion Poland obchodząca właśnie 30-lecie swojej działalności na polskim rynku, osiągnęła status lidera w dziedzinie rozwiązań aluminiowych.
Ponieważ jednak brak rozwoju oznacza stagnację, by utrzymać swoją pozycję, Hydro nie osiada na laurach. Potencjał ludzki i technologiczny pozwala na dotrzymywanie kroku globalnym trendom, szczególnie tym dotyczącym proekologicznej, zrównoważonej produkcji, redukującej negatywny wpływ przemysłowej działalności człowieka na środowisko naturalne. Co ważne, te działania nie ograniczają się jedynie do samej firmy, lecz stanowią ważną część rozwiązań proponowanych klientom.

Nowa filozofia

Coraz częściej daje się zauważyć zmianę w sposobie myślenia konsumentów, dla których kryterium jakości produktu idzie w nierozłącznej parze z jego oddziaływaniem na środowisko – i to w każdej fazie jego życia, począwszy od wydobycia surowca, przez proces produkcyjny, po cały okres jego użytkowania. Dokonywanie świadomych wyborów sprawia, że cena przestała być podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności. Równie istotna stała się szeroko rozumiana dbałość o planetę w obliczu dotykających nas zmian klimatu.

Za tym musiało pójść przekonstruowanie modeli biznesowych przedsiębiorstw. Dążenie do maksymalizacji zysków ustąpiło miejsca gotowości do wdrażania zrównoważonych rozwiązań o prośrodowiskowym charakterze. Dlatego i my, choć pracujemy z jednym z najbardziej ekologicznych surowców, jakim jest aluminium, nieustannie optymalizujemy pod tym kątem procesy produkcyjne.

mówi Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.

Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.A wszystko po to, by wytwórcy – działając ramię w ramię z klientami – mieli realny wpływ na zmniejszenie śladu węglowego produktu.

Aluminium jeszcze bardziej przyjazne środowisku

Lekkość i trwałość, naturalna plastyczność i wytrzymałość, a do tego odporność na działanie czynników zewnętrznych i korozję – to cechy, dzięki którym aluminium zaskarbiło sobie uznanie we wszystkich praktycznie branżach. Hydro współpracuje z partnerami z wielu sektorów – od budownictwa wysokościowego i okrętowego, przez branżę motoryzacyjną, meblarską, medyczną i spożywczą, po podzespoły elektroniczne.

To możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, łączeniu wiedzy potrzebnej do zrealizowania konkretnego projektu i pełnym doradztwie na wszystkich jego etapach. Nie możemy jednak zapomnieć o zapleczu technologicznym, które wciąż rozwijamy z myślą nie tylko o realizacji najśmielszych nawet wizji naszych partnerów, ale również mając na względzie dobrostan środowiska naturalnego.

podkreśla Ewelina Szarek-Stasiewicz. Ponieważ globalnym sednem działalności firmy Hydro jest kompleksowa obsługa aluminium, nowatorskie rozwiązania są wdrażane zarówno przy wydobyciu surowców, produkcji, użytkowaniu, jak i utylizacji i recyklingu.

Ekologiczny nie tylko materiał

Jednym z efektów stuletniego doświadczenia firmy Hydro w kompleksowej obsługi aluminium jest stawianie na ekologiczne rozwiązania także w procesie produkcyjnym. Do innowacyjnych programów stosowanych w projektowaniu i służących ich realizacji drukarek 3D dochodzi nowa linia produkcyjna z ośmiocalową prasą. Skutek? Jeszcze lepsza efektywność i ergonomiczność pracy, ale przede wszystkim całkowicie nowatorskie wykorzystanie zasobów, znacznie wyższy stopień ochrony środowiska i możliwość pełnej personalizacji oferowanych przez Hydro produktów.

Energia do zasilania naszej nowej prasy będzie pochodziła z przeznaczonej specjalnie do tego celu farmy fotowoltaicznej, zlokalizowanej przy zakładzie w Trzciance. Jeśli system PV pokryje tylko połowę zapotrzebowania prasy na energię, obniżymy emisję dwutlenku węgla o 35 – 45%, zaś przy pełnym pokryciu zapotrzebowania do wytworzenia tony produktu, uzyskamy redukcję emisji CO2 na poziomie 85 – 90%.

zaznacza Jacek Szymczak, Plant Manager w firmie Hydro Extrusion Poland, zakład w Trzciance. Jacek Szymczak, Plant Manager w firmie Hydro Extrusion Poland, zakład w Trzciance.

Jacek Szymczak, Plant Manager w firmie Hydro Extrusion Poland, zakład w Trzciance.Iście rewolucyjna technologia stanowi element Hydro Eco Design – usługi, której podstawowym celem jest zniwelowanie śladu węglowego i dostosowanie produktów do międzynarodowych regulacji przez wdrażanie na każdym etapie produkcji aluminium restrykcyjnych procedur. Już na początkowych etapach każdy projekt wspierany jest przez ekspertów Hydro, klient otrzymuje więc nie tylko bezpieczne rozwiązania aluminiowe, lecz także ścieżkę realizacji, która łączy wydajność i trwałość z najlepszymi z możliwych rozwiązaniami ekonomicznymi i środowiskowymi. W ten sposób dbamy o dobro naszych partnerów, ale również o planetę.

Omnie Katarzyna Maciak