Co z ochroną klientów firm deweloperskich?

Co z ochroną klientów firm deweloperskich?
Możliwość komentowania Co z ochroną klientów firm deweloperskich? została wyłączona, 24/08/2011, przez␣, w␣mazowieckie, miasta, prawo, regiony, Warszawa

Mimo wcześniejszych zapowiedzi może nie dojść do uchwalenia ustawy mającej chronić klientów firm deweloperskich. Sejm miał debatować nad projektem ustawy w piątek, jednak marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zdjął ten punkt z porządku obrad.

Nieoficjalnie wiadomo, że Polski Związek Firm Deweloperskich wysłał pismo do marszałka, w którym deweloperzy ostrzegali przed konsekwencjami nowej ustawy. Chodzi o nakładanie na firmy obowiązku posiadania funduszu powierniczego otwartego z ubezpieczeniem lub gwarancją.

Teraz opozycja chce zająć się forsowaniem ustawy, która była początkowo propozycją PO.    – Zamierzamy zapytać marszałka Sejmu, dla jakiego lobby zatrzymał tak ważną społecznie ustawę – mówi Wiesław Szczepański z SLD.

 

Źródło: wyborcza.biz

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.