To już koniec Góraszki

To już koniec Góraszki
Możliwość komentowania To już koniec Góraszki została wyłączona, 24/08/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Pikniki lotnicze w Góraszce przechodzą właśnie do historii. Organizator – Polskie Orły podjął decyzję o zawieszeniu imprezy. Powody to  malejąca liczba zainteresowanych, a także nakład pracy przy pikniku nieadekwatny do korzyści.

Zarówno fundacja Polskie Orły, jak i lotnisko należą do Zbigniewa Niemczyckiego. Teraz biznesmen zamierza zbudować w tym miejscu centrum handlowe.

Wójt Wiązowny, gminy na terenie której ma się znaleźć obiekt, nie kryje zadowolenia z planów budowy tak dużej inwestycji. – Powstaną miejsca pracy. Ma ich być od 1 do 1,5 tys. i chciałabym, żeby przynajmniej 20 proc. obsadzili nasi mieszkańcy. Wokół rozwiną się usługi, a do budżetu gminy wpłyną pieniące z podatku od działalności centrum. Liczę na ponad 2 mln zł rocznie.

 

Źródło: gazeta.pl

Photo by Ala z (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.