Najtańsze mieszkania są w Łodzi

Najtańsze mieszkania są w Łodzi
Możliwość komentowania Najtańsze mieszkania są w Łodzi została wyłączona, 10/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, Headline, inwestycje, Łódź, mieszkania, mieszkaniowe

Analitycy Home Broker sprawdzili jak wygląda stosunek cen mieszkań do wysokości zarobków. Okazuje się, że najtańsze mieszkania są w Łodzi – przeciętny łodzianin kupując 50-metrowe mieszkanie na ratę kredytu musi wydać 29% swojej pensji.

Zaraz za Łodzią znajdują się takie miasta jak: Gdańsk, Szczecin, Toruń i Lublin. Najdroższe mieszkania w zestawieniu Home Broker są w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Przeciętny mieszkaniec Krakowa czy Warszawy na spłatę raty kredytu hipotecznego musi wydać ponad 41% swojej pensji.

Zestawienie pokazuje, że większość mieszkań i tak pochłonie ok. 1/3 naszej pensji przy uwzględnieniu niskich stóp procentowych. Kiedy te pójdą w górę, wzrosną i raty kredytu.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

źródło: homebroker.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.