Będzie nowela ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym?

Będzie nowela ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym?
Możliwość komentowania Będzie nowela ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym? została wyłączona, 10/02/2016, przez␣, w␣deweloperzy, finanse, Headline, nieruchomości, porady, prawo

Dzisiaj posłowie będą omawiać projekt nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Projekt ten zakłada, że w przypadku upadłości banku, w którym deweloper trzymał pieniądze, każdy nabywca mieszkania, który już za nie zapłacił będzie mógł odzyskać po 100 tys. euro.

Do tej pory w przypadku upadku banku beneficjentem gwarancji był wyłącznie deweloper, któremu bank wypłacał do 100 tys. euro. Teraz ma się to zmienić. Przepisy bowiem chroniły klienta w przypadku upadłości dewelopera, ale nie w przypadku upadłości banku.

Gdy nowelizacja ustawy wejdzie w życie, w przypadku upadłości banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewni zwrot pieniędzy każdemu z nabywców. To budzi jednak zaniepokojenie banków, bo to one płacą składkę na BFG, obawy wzbudza również kształt całej ustawy.

źródło: money.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.