Budynek wydawnictwa Bellona odzyska blask

Budynek wydawnictwa Bellona odzyska blask
Możliwość komentowania Budynek wydawnictwa Bellona odzyska blask została wyłączona, 10/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, komercyjne, Warszawa, Wola

Dom Wydawniczy Bellona znajdujący się na warszawskiej Woli jest w trakcie renowacji. Firma Ghelamco postanowiła przywrócić zabytkowemu budynkowi dawny blask. Wymieniono już prawie 400 okien, a prace związane z renowacją elewacji właśnie trwają.

Pod okiem konserwatora zabytków ma także zostać przeprowadzony remont wewnątrz budynku: wejście główne, recepcja, odnowione zostaną także schody i posadzki. Na parterze budynku mają powstać lokale usługowe. Inwestor zakłada, że renowacja Bellony zakończy się jeszcze w tym roku. Do tej pory prace kosztowały prawie 3 mln zł. Ghelamco chce wkomponować Dom Wydawniczy Bellona w tło placu Europejskiego. Budynek Bellony jest w całości wynajęty.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.