Najdroższe dzielnice w Polsce

Najdroższe dzielnice w Polsce

Spośród 10 najdroższych dzielnic w Polsce, 5 znajduje się w Warszawie. Tak wynika z raportu portalu Rynekpierwotny.com.

Numerem 1 pozostaje Śródmieście. Tu średnia cena za metr kwadratowy to 12,3 tys. zł. W centrum powstają najdroższe i najbardziej luksusowe inwestycje. Wysokie ceny nie odstraszają jednak kupujących.

W pierwszej piątce znalazły się także Ochota i Mokotów. Metr kwadratowy kosztuje tam ok. 10,1 tys. zł. Ceny niektórych zabytkowych osiedli w tych dzielnicach są nawet porównywalne do Śródmieścia. Z kolei na Mokotowie zapłacimy ok. 9,4 tys. zł.

W rankingowej dziesiątce znalazły się też dzielnice Sopotu, Poznania, a także warszawski Żoliborz i Wilanów.

Źródło: www.zw.com.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. kumatszy
    28 stycznia, 2012 14:53

    a gdzie w tym wszystkim jest krakowskie śródmieście z cenami po 15 tysięcy za metr? a Zakopane i Hel – ponad 10 tysięcy? oczywiście ceny są chore i dostępne tylko dla gangsterów lub tak zwanych „biznesmenów” odpowiednio ułożonych z urzędami.

  2. Gaga
    27 stycznia, 2012 13:15

    Przerażające ceny. W Warszawie te ceny za metr przekładają się na ceny za wynajem. Nie wiem kto ma taką kasę, żeby kupić tu mieszkanie bez kredytu… tylko jak na początku kariery dostać taką zdolność kredytową?