Kupno mieszkania tańsze niż wynajem

Kupno mieszkania tańsze niż wynajem
Możliwość komentowania Kupno mieszkania tańsze niż wynajem została wyłączona, 04/01/2013, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Lion’s House obliczyło, że wzięcie kredytu na dwupokojowe mieszkanie w Warszawie to koszt rzędu 1,4 tys. zł miesięcznie w pierwszym roku spłacania. Razem z kosztami utrzymania jest to 1,7 tys. zł. W porównaniu do kosztów najmu, która wynosi 2,1 tys. zł, jest to dość atrakcyjna cena.

Miasta, w których bardziej opłaca się kupić niż wynająć to Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Katowice i Łódź. Nie jest to z kolei opłacalne w Gdyni, Poznaniu, Białymstoku, Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze.

Eksperci uważają, że za 9 miesięcy może spaść oprocentowanie kredytów, dzięki czemu najem stanie się jeszcze mniej opłacalny w porównaniu do kupna.

Źródło: www.rp.pl

Photo by Wojteq (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.