Mniejsza zdolność kredytowa, kredyt w euro dla wybranych

Mniejsza zdolność kredytowa, kredyt w euro dla wybranych
Możliwość komentowania Mniejsza zdolność kredytowa, kredyt w euro dla wybranych została wyłączona, 25/01/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty

W 2012 r. trudno o kredyt w obcej walucie. Wiele banków całkiem wycofało się z oferowania usług np. w euro. W tych bankach, gdzie są one jeszcze dostępne znacznie wzrosły marże, np. w  mBanku i MultiBanku wzrosły z 1,8-2,2 do 3,3-3,7.

W niektórych bankach kredyt w euro zaciągnie tylko ten, który zarabia dużo ponad średnią krajową. W Alior Banku jest to minimalnie 15 tys. zł, w Deutsche Banku i Nordei – 12 tys. zł, w Polbanku – 10 tys. zł.

Pojawiały się też zmiany dotyczące przyznawania kredytów w ogóle. Grono osób, które mogą je otrzymać jest coraz węższe. Banki obliczają zdolność kredytową na okres 25 lat, rata nie może być wyższa niż 42 proc. dochodów netto. Zmniejsza to zdolność kredytową nawet o kilkadziesiąt procent.

Źródło: gazetaprawna.pl

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.