MLP Group kontynuuje ekspansję w okolicach Frankfurtu nad Menem

MLP Group kontynuuje ekspansję  w okolicach Frankfurtu nad Menem
Możliwość komentowania MLP Group kontynuuje ekspansję w okolicach Frankfurtu nad Menem została wyłączona, 26/01/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

MLP Group rusza z kolejnym projektem brownfield, w ramach którego na przejętym poprzemysłowym terenie zbuduje park MLP Idstein. Niemiecka inwestycja dostarczy około 20 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszej połowie 2023 r.

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

MLP Group dynamicznie poszerza portfolio inwestycji na rynku niemieckim. W miejscowości Idstein w pobliżu Frankfurtu nad Menem wybuduje nowoczesny park logistyczny na działce o powierzchni około 4,1 hektara. Park MLP Idstein zostanie zrealizowany na terenach po byłym zakładzie produkcji przemysłu motoryzacyjnego. Docelowo dostarczy około 20 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej. 

Uruchomienie w pełni gotowego parku logistycznego planowane jest w pierwszej połowie 2023 r. Nowoczesne przestrzenie, przygotowane zgodnie z wysokimi standardami ekologicznymi, będą przeznaczone przede wszystkim pod lekką produkcję, działalność e-commerce, logistykę miejską oraz dla firm usługowych.

Realizacja nowego projektu wzmocni pozycję MLP Group na rynku niemieckim, a szczególnie w Hesji. Frankfurt nad Menem jest jednym z kluczowych hubów logistycznych o ogromnym potencjale dostrzeganym przez renomowane firmy m.in. z branży logistyki. Siłą napędową tego regionu jest lotnisko we Frankfurcie, które jest jednym z głównych węzłów transportu lotniczego na świecie i największym lotniskiem towarowym w Europie. Dodatkowo, ruchliwy dworzec kolejowy oraz skrzyżowanie dwóch kluczowych autostrad (A3, A5) podnoszą atrakcyjność tego regionu. Warto podkreślić, że jest to także jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków nieruchomości komercyjnych w Niemczech.  Nowa inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji: blisko portu lotniczego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie firm z branży zaawansowanej logistyki. Zapotrzebowanie ze strony najemców na nowoczesne obiekty magazynowe jest cały czas bardzo wysokie, co zapewnia sprawną komercjalizację oferowanej powierzchni.

– Umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim, jesteśmy ekspertem w projektach brownfield. Ze względu na ograniczoną podaż nowych terenów obecnie są to typowe inwestycje realizowane na rynku niemieckim. Podejmujemy się rewitalizacji starych poprzemysłowych terenów dostarczając nowoczesne obiekty spełniające najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska. W ten sposób odpowiadamy na zapotrzebowanie najemców, którzy szukają obiektów magazynowych przyjaznych dla klimatu – podkreślił Radosław T. Krochta Prezes Zarządu w MLP Group.

Budynki parku logistycznego będą realizowane przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Celem będzie uzyskanie certyfikatu DGNB Gold (German Sustainable Building Council) dla wszystkich obiektów. Zgodnie ze strategią na dachach obiektów zostaną zainstalowane systemy fotowoltaiczne. Zielony prąd w jak największym stopniu będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła. MLP Group już podczas budowy będzie wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z realizacją inwestycji będzie na niskim poziomie.

Omnie Katarzyna Maciak