Rezerwa federalna i niepewność inwestorów

Możliwość komentowania Rezerwa federalna i niepewność inwestorów została wyłączona, 10/08/2011, przez␣, w␣Ameryka, świat

Zaskakujący był wynik posiedzenia Rezerwy Federalnej i reakcje rynków. Zabrakło wyraźnej deklaracji dotyczącej kolejnej rundy luzowania monetarnego, co nie przeszkodziło giełdom mocno wzrosnąć. Jednocześnie osłabił się dolar, choć brak deklaracji w sprawie szybkiego rozpoczęcia QE3 powinien go raczej wzmocnić. Relatywnie słabo zachowały się jedynie surowce, ale i one poszły nieco w górę. Trudno to jednoznacznie interpretować.

Podsumowując, można zauważyć, że gospodarka USA rozwija się słabiej od oczekiwań. Potrzebuje dodatkowego wsparcia i dostaje je w postaci deklaracji o utrzymaniu obecnych stóp procentowych do połowy 2013 roku. Brak jest jednocześnie zgodności wśród władz monetarnych co do bieżącej polityki. To może utrudniać porozumienie się w sprawie kolejnych kroków wspierających gospodarkę USA, w tym QE3. W tym ostatnim względzie przypominają się przedłużające się targi w Kongresie o podniesienie limitu zadłużenia. Teraz długotrwałe może okazać się wypracowanie stanowiska w sprawie QE3.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautor

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.