Malta Nowa pnie się w górę

Malta Nowa pnie się w górę
Możliwość komentowania Malta Nowa pnie się w górę została wyłączona, 14/06/2011, przez␣, w␣bez kategorii

Trzy budynki, na które składa się inwestycja przy ul. Inflanckiej, „wyrosły już z ziemi”, a w zasadzie ze wspólnej hali garażowej, na której są posadowione. Tym samym prace idą zgodnie z planem i już w maju 2012 pierwsze klucze do mieszkań, trafią do lokatorów.

Obecnie na budowie kompleksu mieszkalnego Malta Nowa zatrudnionych jest ok. 100 pracowników. Wykonany został stan surowy hali garażowej, w której prowadzone są roboty instalacyjne. Poszczególne budynki, na które składa się inwestycja są w różnych fazach zaawansowania. Obiekt „A” ma już 4 kondygnacje, „B” 3 kondygnacje, a „C” dwie. Wykonana jest również kanalizacja na zewnątrz budynku. – Najtrudniejszy etap prac, czyli hala garażowa jest już za nami. Nie było to zadanie skomplikowane pod względem inżynierskim, ale żmudne z powodu dużych ilość elementów konstrukcyjnych i ich objętości – mówi Przemysław Goś, dyrektor Techniczny UWI Inwestycje S.A. – W halę garażową wlano łącznie ok. 7,5 tys. metrów sześciennych betonu, co stanowi więcej niż połowę tego, co jest potrzebne na całą inwestycję – dodaje Przemysław Goś. Dla porównania, do budowy przęseł nowego mostu św. Rocha, potrzebne było niemalże tyle samo betonu.
Inwestor zaznacza, iż zgodnie z harmonogramem prac, w najbliższym czasie systematycznie wykonywane będą kolejne kondygnacje budynków. – W miarę jak ekipy budowlane zaczną usuwać szalunki na poszczególnych piętrach, rozpoczniemy stawiane ścianek działowych w mieszkaniach. Jeszcze przed zakończeniem stanu surowego rozpoczną się także roboty elewacyjne – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje.

Malta Nowa, to inwestycja zlokalizowana na obrzeżach ratajskich osiedli w bliskim sąsiedztwie jeziora Malta. Łącznie w kompleksie powstanie 158 mieszkań 1-5 pokojowych, od 27,58 mkw. do 112 mkw. Największe metraże, dostępne są w wariancie łączenia lokali w większe. Własne lokum na tym osiedlu można kupić już za 6.260 zł. brutto za metr kwadratowy.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych