Skanska Residential Development Poland z nowym prezesem

Skanska Residential Development Poland z nowym prezesem
Możliwość komentowania Skanska Residential Development Poland z nowym prezesem została wyłączona, 03/01/2013, przez␣, w␣marketing nieruchomości, nieruchomości

Od 1 stycznia 2013 roku Skanska Residential Development Poland ma nowego prezesa. Został nim Michał Melaniuk, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Michał Melaniuk z Grupą Skanska związany jest od 2011 roku. Jako wiceprezes Skanska Residential Development Poland odpowiadał za realizację strategii wprowadzenia firmy na polski rynek, jej dalszego rozwoju, a także koordynację pierwszych projektów mieszkaniowych, które powstają na terenie Warszawy. Melaniuk na stanowisku prezesa zastąpił Nicklasa Lindberga, który nie opuszcza Skanska i w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję prezesa jednostki Skanska Commercial Development Europe (CDE) odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie powstające w Europie Środkowo-Wschodniej.

Michał Melaniuk jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku zdobywając doświadczenie w strukturach grupy inwestycyjno-deweloperskiej Quinlan Private Golub, obecnie Avestus Real Estate. Do 2007 roku pełnił w niej funkcję dyrektora ds. marketingu. Kolejne trzy lata pracował jako dyrektor ds. reklamy w GTC S.A., firmie będącej jednym z wiodących deweloperów w regionach: Europa Środkowo-Wschodnia oraz Europa Południowo-Wschodnia. Następny etap w karierze Michała Melaniuka to doradztwo w zakresie nabywania i zagospodarowania nieruchomości.

 – Wybór Michała na to stanowsko był dla nas oczywisty. Jest on ze Skanska Residential  Development Poland od pierwszych dni istnienia spółki. Od początku grał bardzo ważną rolę w tworzeniu firmy. Michał może się pochwalić także bogatym doświadczeniem zdobytym przez 15 lat pracy w polskim sektorze nieruchomości – mówi Richard Hultin, Executive Vice President, Skanska Commercial Development Europe (CDE).

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez agencję nieruchomości Emmerson, pierwszy projekt Skanksa Residential Development Poland – realizowany w Warszawie Park Ostrobramska – okazał się najbardziej popularnym osiedlem spośród 15 inwestycji wprowadzonych na rynek w III kwartale 2012 roku. Od lipca Skanska Residential Development Poland sprzedała łącznie 95 mieszkań w Parku Ostrobramska. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w październiku. Tylko wtedy podpisano umowy na zakup aż 37 lokali.

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.

Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o. jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków mieszkaniowych. Firma działa w Polsce od 2011 roku i jest częścią grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa oraz projektów nieruchomości mieszkaniowych. Skanska Residential Development Poland będzie realizować projekty ekologicznego budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem skandynawskich rozwiązań architektonicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.