Kredyt we frankach nie taki straszny?

Kredyt we frankach nie taki straszny?
Możliwość komentowania Kredyt we frankach nie taki straszny? została wyłączona, 20/02/2014, przez␣, w␣Headline, kredyty, mieszkaniowe

Politycy z różnych partii domagają się wsparcia dla osób, które wzięły kredyt we frankach. Okazuje się jednak, że to właśnie ci kredytobiorcy spłacają raty najbardziej skrupulatnie, a co więcej, nie żałują swojej decyzji o wyborze tej właśnie waluty.

W ubiegłym roku PiS chciał, aby państwo pomogło 700 tys. osób, które wybrały kredyt w walucie szwajcarskiej. Przyczyną było znaczne umocnienie się franka. Chociaż wiele osób straciło na fluktuacji franka, większość z nich swojej decyzji nie żałuje. Powodem takiego wyboru były początkowo niższe raty kredytowe. Z badań portalu bankier.pl wynika, że tylko 24 proc. osób wybrało kredyt we franku za namową pracownika banku, a 60 proc. ankietowanych miała świadomość ryzyka z tym związanego.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.