Kolejny etap realizacji „Projekt Lizbońska”

Kolejny etap realizacji „Projekt Lizbońska”
Możliwość komentowania Kolejny etap realizacji „Projekt Lizbońska” została wyłączona, 13/03/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Grupo Lar i Develia przystępują do realizacji kolejnych prac w inwestycji Osiedle Lizbońska. Na budowie trwają roboty żelbetowe, kończą się prace ziemne i na ukończeniu jest płyta fundamentowa. Na placu budowy zamontowano już trzy żurawie, a czwarty jest w przygotowaniu oraz rozpoczęto prace na poziomie -1 w zakresie elementów pionowych.

W pierwszym etapie realizacji rozebrano stojący na działce budynek biurowy oraz wykonano przekładki istniejących sieci kolidujących z zabudową, a także obudowę wykopu – ściankę berlińską. Aktualnie trwają prace związane z reorganizacją przestrzeni budowy. 

Obecnie trwa na budowie betonowanie dużych fragmentów płyty fundamentowej. Wszystko za sprawą tego, że płyta fundamentowa musi zostać umieszczona w gruncie. To proces, który w zależności od skomplikowania i czasu niezbędnego na wykopanie i wywiezienie gruntu, nie zawsze udaje się ukończyć w trakcie godzin roboczych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ten etap przebiegł sprawnie. Zakończymy go tak szybko, jak będzie to możliwe, jednocześnie licząc na wyrozumiałość sąsiadów inwestycji – tłumaczy biuro prasowe Grupo Lar.

Nowe osiedle mieszkaniowe powstaje tuż przy skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej. Będzie ciekawe, a tym samym subtelnie wkomponuje się w otoczenie. Nowoczesne osiedle odpowie na wszystkie potrzeby  swoich mieszkańców zapewniając im wygodę życia. 

Materiały do budowy są certyfikowane, budynki będą cechowały się energooszczędnością i energochłonnością, zapewniając optymalny poziom nasłonecznienia i przepływu powietrza. Infrastruktura inwestycji Lizbońska sprzyjać będzie poruszaniu się zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Osiedle Lizbońska – kluczowe fakty i liczby: 

  • 4 budynki mieszkalne
  • maksymalna ilość pięter: 5 
  • blisko 200 mieszkań 
  • metraż od 37 do 93 m kw. 
  • 225 miejsc postojowych w garażu podziemnym
  • wysokość mieszkań: ok. 2,65 m 
  • certyfikacja BREEAM 
  • miejsca na rowery 
  • autorzy projektu architektonicznego: JEMS Architekci

Omnie Katarzyna Maciak