40 tys. zł oszczędności oraz preferencyjne warunki kredytowe dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu!

40 tys. zł oszczędności oraz preferencyjne warunki kredytowe dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu!
Możliwość komentowania 40 tys. zł oszczędności oraz preferencyjne warunki kredytowe dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu! została wyłączona, 13/03/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Prace budowlane w poznańskim projekcie Panoramiqa realizowanym przez belgijskiego dewelopera, BPI Real Estate Poland, postępują zgodnie z harmonogramem. Budowa wyszła już z ziemi i aktualnie realizowane są roboty konstrukcyjne związane z budową kondygnacji naziemnych. Projekt, atrakcyjnie zlokalizowany na Starołęce w Poznaniu, powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycję wyróżniają nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, które w skali roku przyniosą przyszłym mieszkańcom ok. 40 tys. zł* oszczędności z tytułu niższych kosztów eksploatacji części wspólnych.

Panoramiqę tworzą dwa budynki o wysokości od 7 do 17 pięter. Na dachu wyższego budynku znajdzie się, taras z bajecznym widokiem widokiem na Poznań dostępny wyłącznie dla mieszkańców. W inwestycji znajdą się łącznie 272 funkcjonalne mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

–  Panoramiqa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów przede wszystkim z uwagi na przewidziane w inwestycji liczne rozwiązania ekologiczne. Są to m.in. białe pokrycie dachu zmniejszające efekt nagrzewania budynku w okresie letnim, panele fotowoltaiczne, czy zbiornik retencyjny na wodę opadową. Wg naszych wyliczeń, na dziś wprowadzone rozwiązania przyniosą ok. 40 tys. zł* rocznie oszczędności wynikających z niższych kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Zastosowane przez nas rozwiązania ekologiczne mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach w części banków. – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland. 

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Zastosowane w projekcie Panoramiqa rozwiązania wymierne przełożą się na obniżenie kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Energia elektryczna uzyskana z paneli fotowoltaicznych pozwoli zasilić instalacje oświetleniowe części wspólnych oraz dźwigi windowe. Zamontowane na dachach budynków panele wyprodukują ok. 46 MWh rocznie, co oznacza oszczędności w wysokości ok. 40 tys. zł* rocznie biorąc pod uwagę obecne ceny prądu. Zamontowany w inwestycji zbiornik retencyjny o pojemności 56 m3 na deszczówkę wykorzystywaną do polewania, pozwoli zmniejszyć zużycie wody użytkowej i przez to opłaty za nią. Przy założeniu, że napełni się on 6 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego posadzonych wokół budynku roślin, przełoży się to na oszczędności w zakupie wody na poziomie 1,7 tys. zł* rocznie (w przypadku, gdyby naliczona została także opłata za odprowadzenie ścieków, to koszt dodatkowy będzie mniejszy o 2,5 tys. zł* rocznie). 

Wszystkie inwestycje belgijskiego dewelopera BPI Real Estate Poland wyróżnia wysoki standard realizacji. – Nasi klienci podkreślają, że poza lokalizacją i ceną, wysoka jakość inwestycji, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mieszkania w naszym projekcie Panoramiqa. Standard realizacji jest tym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców, zainteresowanie potencjalnych najemców oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie. Duże grono kupujących podkreśla fakt zakupu nieruchomości od pewnego partnera o ugruntowanej pozycji na rynku i doświadczeniu w realizacji cenionej na rynku klasy projektów – dodaje Wojciech Smolak. 

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem i jest już widoczna z poziomu ulicy. Obecnie znajduje się na etapie realizacji robót murarskich oraz instalacyjnych w garażu. W części naziemnej wykonywane są obecnie ściany konstrukcyjne 4 kondygnacji, roboty związane z wykonaniem stropu nad kondygnacją 3 oraz w najwyższym budynku wykonywane są roboty zbrojeniowe i betoniarskie ścian żelbetowych 2 kondygnacji. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. 

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.

*obliczenia w oparciu o ceny prądu i wody z lutego 2023 r.

Więcej informacji nt. inwestycji na stronie: https://panoramiqa.pl/ 

Omnie Katarzyna Maciak