Jednoosobowa rodzina

Możliwość komentowania Jednoosobowa rodzina została wyłączona, 19/05/2011, przez␣, w␣bez kategorii

Jest aktywny, wykształcony i niezależny finansowo. Singiel to osoba, która nie jest już kojarzona z brakiem zaradności i szczęścia. Zatem jednym z kluczowych elementów jego życia jest posiadanie własnego mieszkania, które pozwala na tak ważną w tym wypadku swobodę i samodzielność.

Według danych GUS na 15 mln gospodarstw domowych w Polsce aż 1/3 to gospodarstwa jednoosobowe. Stanowią je osoby samotne z wyboru w wieku od 25 do 40 lat. Badania te wskazują także, że ze względu na niższe koszty stałe, dysponują one kwotą 2 – 3 razy wyższą niż kilkuosobowe rodziny. Dlatego single stają się coraz częściej nie tylko ważnym, ale także wymagającym klientem na rynku nieruchomości. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, oferując mieszkania przystosowane do ich potrzeb.

Singiel to nie rodzina?

Rok 2011 miał przynieść zmiany w rządowym programie „Rodzina na swoim”, dzięki którym również osoby samotne oraz pozostające w nieformalnych związkach mogłyby skorzystać z państwowego dofinansowania przy zakupie mieszkania. Póki co mamy drugi kwartał, ciągle nie ma ostatecznej wersji poprawek, ale coraz częściej mówi się, że nie będą one dotyczyły włączenia do programu singli. – Wielu naszych klientów to osoby młode, nie posiadające jeszcze rodziny, rozpoczynające życie zawodowe. Większość z nich chciałaby skorzystać z programu, jednak ostateczna decyzja rządu co do nowelizacji  jeszcze nie zapadła, a czas ucieka, w związku z tym mimo wszystko decydują się na zakup mieszkania. Na poznańskim rynku można bowiem znaleźć oferty, które cenowo odpowiadają możliwością finansowym singlom – mówi Łukasz Dutkiewicz, specjalista ds. kredytów hipotecznych Goldenegg.

 

 

Dobrze zaprojektowane

Coraz więcej osób stać na zakup mieszkania w pojedynkę i są to zazwyczaj lokale do 40 m kw. Mieszkanie powinno charakteryzować się jak najlepszą funkcjonalnością i to bez względu na metraż. Jednak w przypadku mniejszych powierzchni jest to o tyle ważne, ponieważ każdy kawałek ściany czy podłogi musi być dobrze wykorzystany i starannie zaaranżowany. W takich lokalach dobrze spisują się meble wykonane na wymiar – tak aby wykorzystać wnęki, miejsca pod parapetami na szafki i półki. Warto również pamiętać o właściwym doborze kolorów na ściany, można bowiem dzięki odpowiednim barwom optycznie powiększyć swoje M. – Mieszkanie dla singli, a więc najczęściej o małym i średnim metrażu, na pewno w większym stopniu muszą stanowić przestrzeń, którą będzie można efektywnie zagospodarować. Wszystko bowiem powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby nieruchomość mogła spełniać wiele funkcji – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House. Deweloper realizuje obecnie dwie inwestycje w centrum Poznania. W każdej z nich znalazły się popularne wśród singli kawalerki o metrażu od 28 do 34 m kw. Na szczególną uwagę zasługują jednak mieszkania, które powstaną w budynku mieszkalnym PERŁA, przy ul. Kosińskiego. Są one zaprojektowane w ten sposób, aby oddzielić część dzienną od części sypialnej. Jest to możliwe dzięki ściance działowej, która nie dzieli całej powierzchni na dwa pokoje a jedynie wydziela strefę prywatną i gościnną. Tego rodzaju mieszkania są o powierzchni od 36 do 46 m kw. Co jednak ważne sam budynek, dzięki swojej ciekawej architekturze zasługuje na uznanie. Oryginalna bryła budynku, przeszklenia oraz efektowna fasada, łączą w sobie dynamikę i elegancję. – Główny korpus budynku z ceglanymi elementami ozdobiony został wykuszami (od strony północnej) i balkonami (od strony południowej). Oficyna zaprojektowana jest w formie białej kurtyny tak, aby zielone podwórza były jasne a wgląd do mieszkań chroniony – mówi Piotr Barełkowski, autor projektu. Ten jeden z najbardziej znanych poznańskich architektów, jest autorem m.in. takich obiektów jak Stary Browar czy Terminal Ławica. Dzięki kolejnej inwestycji, o ciekawym zamyśle architektonicznym, Wilda ma szansę nabrać nowego oblicza i charakteru.

Mieszkanie dla singla, mimo niewielkiej powierzchni może stać się prawdziwą oazą dla jego mieszkańca. Ważny jest jednak układ i odpowiednia aranżacja, dzięki której można optycznie powiększyć a także nadać mu nowoczesnego designu.

Omnie Family House

Family House to Spółka obecna na wielkopolskim rynku deweloperskim od kilku lat. Zdobyte doświadczenie pozwala nam zapewnić najwyższą jakość wykonywanych domów i mieszkań. Jako Inwestor jak również generalny wykonawca swoich inwestycji Family House daje klientom gwarancję terminowości, profesjonalizmu oraz wysokiej klasy wykończenia. Nasza spółka jest zarówno deweloperem jak również firmą budowlaną, świadczymy usługi na rzecz innych firm. Zatrudniamy kadrę kilkuset sprawdzonych pracowników i wykonawców w tym między innymi: murarzy, cieśli, operatorów maszyn, kierowców, elektryków, którzy swoją praca w ogromnym stopniu wpływają na wysoką sprzedaż inwestycji Spółki. Posiadamy również własny park maszynowy: koparki, ładowarki, ciężarówki, wywrotki, podnośniki teleskopowe, pompy do betonu, walce wibracyjne, koparko - ładowarki. Family House łączy w sobie tradycje oraz nowoczesność- co pozwala spełnić oczekiwania zarówno starszego jak i młodszego pokolenia. Ogromną wagę przywiązujemy do funkcjonalności naszych domów i mieszkań, ich estetyki oraz wygody, jednocześnie dbając o wysoki poziom architektury. Pragniemy spełnić oczekiwania przyszłych nabywców, stąd każdy klient ma możliwość wyboru spośród wielu opcji dodatkowych przy zakupie własnej inwestycji. Naszym mottem jest hasło "Dom o jakim marzysz" – zatem każdy klient może liczyć, że w Family House znajdzie dom lub mieszkanie spełniające jego marzenia.