Jak blisko domu powinna być szkoła?

Jak blisko domu powinna być szkoła?
Możliwość komentowania Jak blisko domu powinna być szkoła? została wyłączona, 04/09/2012, przez␣, w␣mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, sprzedaż

Osoby poszukujące mieszkania chcą mieć w pobliżu sklepy, przystanki, szkołę oraz miejsca zapewniające rozrywkę. Bliskość jest jednak wartością względną. Dla części klientów ważne jest to, czy ich dzieci będą miały niedaleko do szkoły. Z danych Home Broker wynika jednak, że wartość mieszkań znajdujących się tuż przy placówkach edukacyjnych jest niższa od innych lokalizacji o 3-5 proc. W Warszawie przekłada się to na kilka lub kilkanaście tysięcy zł.

Z drugiej strony coraz więcej rodziców podwozi swoje dzieci do szkół, które znajdują się daleko od miejsca zamieszkania. Powoli renoma placówki oraz osiągnięcia jej uczniów stają się więc ważniejsze niż wygoda posiadania szkoły w zasięgu ręki.

Źródło: nieruchomosci.pb.pl

Photo by Przykuta (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.