Dzisiaj otwarcie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie

Dzisiaj otwarcie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie
Możliwość komentowania Dzisiaj otwarcie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie została wyłączona, 09/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, nieruchomości, PKP, publiczne, Warszawa

Dzisiaj miało miejsce otwarcie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie. Obiekt powstał w rok dzięki współpracy PKP, Xcity Investment i grupy deweloperskiej HB Reavis. Pod koniec 2016 r. ma zostać oddany do użytku I etap sąsiadującego z dworcem kompleksu West Station.

Nowy dworzec niemal w całości znajduje się pod ziemią. W hali podróżni będą mogli skorzystać z sześciu nowych kas biletowych i biletomatów, gdzie będą mogli kupić bilety kolejowe i komunikacji miejskiej. Na podróżnych czeka również restauracja McDonald’s, salon prasowy Relay, księgarnia Matras, kantor oraz dwa bankomaty. Na poziomie O powstał natomiast parking dla odprowadzających, gdzie postój przez 15 minut jest darmowy.

W skład kompleksu West Station wchodzą dwa biurowce, każdy po 14 kondygnacji. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r., natomiast drugi – w IV kwartale 2017 r. Najemcami obiektu mają być spółki należące do Grupy PKP.

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.